Create ikon

Create

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 5 / 5,00
Loading...

Hayal gücü değil midir, teknolojiyi bu noktalara kadar getiren ya da Ay’a çıkmamızı sağlayan. Her şeyin başı değil midir hayal gücü? İşte, Create ile hayalimizdeki her şeyi Yaratabileceğiz. Hatta, oyunun yapımcıları hayal gücü noktasında öyle bir noktaya ulaşmış ki istersek oyunun menüsünü dahi kendi hayal gücümüze göre tasarlayabiliyoruz. Oyundaki hikaye ne diyecek olursanız oyunda hikaye yok. Yapımcıların yaptığı tek şey bize bir araç vermeleri. Yapmamız gereken şey ise bu aracı bir noktadan diğer bir noktaya kadar götürtmek. E, aracımızın şoförü yok.

Bize verilen envai çeşit eşya ve malzeme ile arabamızın önüne yol döşüyoruz ve engelleri aşıyoruz. Her bölümde bu engeller biraz daha zorlaşıyor ve görevleri tamamlamak için hayal gücümüzü biraz daha zorlamamız gerekiyor. Ha, aracımızı bitiş çizgisine ulaştırdığımız zaman görev bitmiyor. Aynı zamanda yoldaki yıldızları da toplamamız gerekiyor. Ayrıca görevleri bitirmek için tek bir yol olmadığını söylememiz gerek. Yani isterseniz arabanıza iki top bağlayıp onun bayırdan aşağı gitmesini sağlayabilir ya da arkasına roket takarak hızlı bir şekilde hedef noktasına ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Dediğim gibi bu oyundaki her şey hayal gücünüze kalmış. Ayrıca bölümleri geçtikçe açılan yeni eşyalar ile görevleri çok daha kolay şekilde bitirebileceğimizi sözlerimize ekleyelim. Oyunun en güzel yanlarından biri de oyunda pek çok kullanılabilir eşya ve malzeme olması.

Böylece hayal gücümüzün sınırlarını zorlayabiliyoruz. Oyundaki grafikler ise oldukça şeker bir şekilde hazırlanmış. Açıkçası böyle bir oyundan ciddi grafikler beklemek pek de akıllıca olmayacaktır. 2010 yılında piyasaya çıkan bir platform oyunu olan Create’in grafiklerinin oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz. Kullandığımız araçlar, eşyalar ve malzemeler özenle hazırlanmış. Ayrıca arka plandaki ışıklandırmalar, patlayan havai fişekler de oldukça güzel hazırlanmış. Kullanılan renkler ise iç açıcı olmuş. Aynı zamanda kendi araçlarımızı yaratabileceğimiz bir menü de oyunda bulunuyor. Bu bölümde yine sonsuz seçenek arasından kendi hayal gücümüze göre birçok farklı araç yaratabiliyoruz. İstersek 6 tekerlekli bir kaykay ya da uçan bir bisiklet dahi yaratabiliyoruz. Bir diğer güzel nokta ise oyunda pek çok farklı bölümün olması. Her bölümü ise belirli bir teknik ile geçmek mümkün olmuyor. Yani illa ki hayal gücümüzün sınırlarını zorlamak zorundayız. Sonuç olarak Create bizi bir süre olsun gerçek dünyadan alıp, oldukça güzel işlenmiş, eğlenceli bir hayal dünyasına sokmayı başarıyor. Bu türü sevenler ve eğlenmek isteyenlerin göz atması gereken bir yapım.

En son Haz 13, 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Create Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP/Vista/Win7
İşlemci : Pentium III ve Üstü
Ram : 128 MB
Harddisk Alanı : 100 MB
Ekran Kartı : 64 MB
DirectX : DirectX 9
Artıları
  • Hayal gücünüzü kullanarak çözmeniz gereken bulmacalar
  • Çözecek çok fazla puzzle var
Eksileri
  • Online paylaşım özelliği yok
  • Kısıtlayıcı kamera

Create Tanıtım Videosu

Create oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu