Destiny 2 Benzeri Oyunlar

Destiny 2 Benzeri Oyunlar

Destiny 2 Benzeri Oyunlar

Destiny 2 oynamayı seviyorsanız, ancak arada bir başka oyunlar oynamayı da seviyorsanız, hoş geldiniz.

Şimdiye kadarki en uzun sezonunun ortasında, Bungie’nin bilimkurgu MMO’su şu anda geçici bir ara veriyor. Tadı damağında kalan oyuncular ise hemen benzer oyunları araştırıyor. İşte bu noktada en çok beğeneceğinizi düşündüğümüz 10 oyunu listeledik.

Destiny 2 Benzeri En İyi 10 Oyun

10. Borderlands 3

Borderlands 3

Gearbox’ın en son, ezegenler arası kaçış oyunu, Destiny 2’nin en bariz alternatifidir. Düşmanlar patlayarak her türden rastgele ikramiye ile renkli silahlar şeklinde parti iyilikleri dağıtır. Yağmalama hissini taze tutmak için uğraşacak çeşitli sınıflar ve beceri ağaçları ve üstesinden gelmeniz gereken sağlam bir oyun sonu var.

Platformlar: PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

9. Warframe

Warframe

Warframe oyununun ismini duyalı uzun zaman olmuştur. Ama o da diğer online oyunlar gibi geride kalıp hafızalardan silinmek yerine kendini mükemmel şekilde geliştiren oyunlardan. Üstelik böylesine kaliteli bir oyun tamamen oynaması ücretsiz olarak sunuluyor.

Platformlar: PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Switch, PC

8. Deep Rock Galactic

Deep Rock Galactic

Minecraft‘ın kaynak toplamasını alıp Left 4 Dead‘in çılgın kalabalık modu ile bozduğunuzu hayal edin. Temelde Deep Rock Galactic oyununu elde etmiş olacaksınız. FPS tabanlı bir co-op shooter oyunu olan oyunda uzay mineralleri üzerine madencilik yapan cücelerin hikayesine tanıklık edeceksiniz.

Platformlar: Xbox One, PC

7. Diablo 3

Diablo 3

Diablo 3 oyununu anlatmaya ne kadar gerek var bilmiyorum ama tamamen level atlama ve yağma üzerine kurulu bir oyun. Bu yüzden Destiny 2 oyununu sevenlerin hemen hemen tamamına yakını Diablo serisinin oyunlarını özellikle de Diablo 3’ü çok seviyorlar.

6. Doom Eternal

Doom Eternal

Çok fazla düşünmek zorunda kalmadan biraz stres atmak isteyenler için Doom Eternal oyunu oldukça ideal. En tatmin edici deneyimlerden biri ve kanlılık ön planda. Görseller çarpıcı ve oyun hem PC‘de hem de konsolda iyi çalışır.

5. Apex Legends

Apex Legends

Apex Legends özünde bir battle royale oyunu olabilir, ancak oynanışı Destiny 2’nin oynanışından çok farklı değil. Çok çeşitli oyun tarzlarına izin veriyor ve savaş ortamı da ona benzer bir his veriyor. İki oyun arasında epeyce görsel benzerlikler de var, ancak bu Apex Legends’ın kendine özgü bir tarzı olmadığı anlamına gelmiyor.

Belki de hepsinden iyisi, Apex Legends’ı oynamak ücretsizdir, yani oyuncular bu oyunun onlara göre olup olmadığını öğrenmek için zor kazanılan paralarını teslim etmek zorunda kalmayacaktır. Herkesin zevkine göre olmayabilir, ancak denemek isteyenler için Apex Legends bol bol eğlence vaat ediyor.

4. Anthem

Anthem

Destiny 2 oyuncularının çoğu, Anthem’in çok iyi farkında ve bazıları piyasaya sürüldüğü anda denemiş bile olabilir. Oynayanlar muhtemelen çok uzun süre kalmadılar. Ancak Destiny 2 gibi, oyun da daha önceki diş çıkarma problemlerinin çoğunun üstesinden geldi ve şimdi lansmanından çok daha keyifli bir deneyim sunuyor.

3. Destiny 1

Destiny 1

Destiny 2’nin fikir babası, Destiny 2’ye benzer oyunlar ararken başlamak için en iyi yerdir. Oyun Eylül 2014’te PlayStation 3, PS4, Xbox 360 ve Xbox One için piyasaya sürüldü. Bungie’nin Halo serisinden bu yana ilk franchise’ı olan bu sadece çevrimiçi oyun, tüm zamanların en büyük yeni franchise lansmanını gördü ve açılışında beş gün içinde 325 milyon doları aştı. Muhafız olarak, bulabildiğiniz kadar çok mor ve altın engram yağmalayan çeşitli düşman türlerini ele geçiren farklı gezegenleri ziyaret edeceksiniz.

2. Planetside 2

Planetside 2

Planetside 2, orijinal Planetside’dan dokuz yıl sonra Kasım 2012’de PC’ye çıktı. Bu devam oyunu, 2015 yılının Haziran ayında PS4’e sunuldu. Muazzam bir çok oyunculu FPS, o kadar muazzam ki, şu anda 1.100’den fazla aktif kullanıcıyla tek bir haritada aynı anda aktif olan oyuncu sayısı için Guinness Dünya Rekorunu elinde tutuyor.

1. Titanfall 2

Titanfall 2

2016 yılında Yılın Oyunu adayı olan Titanfall 2, iki devasa oyun olan Battlefield 1 ve Call of Duty: Infinite Warfare arasından çıkamaması nedeniyle hak ettiği ilgiyi görmedi. Respawn Entertainment’ın 2014’teki Titanfall’un devamı, silah seslerinden ve diğer pek hoş olmayan devlerden kaçınarak birden fazla haritada bir pilotun ve onların mecha tarzı robotik yoldaşlarının kontrolünü elinize alıyorsunuz.

En son Ara 10, 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Destiny 2 Benzeri Oyunlar YAPILAN YORUMLAR
  • kerem
    1 sene önce

    admin windows 7 icin hangi oyunlar onerirsin