Knight Online ikon

Knight Online


Türkiye’yi MMOPRG konseptiyle tanıştıran Knight Online son yıllarda tekrar popüler olmaya başladı. Gelişmiş karakter yaratma opsiyonları ve yüksek görüntü desteğiyle güncellenen oyun, bugünlerde seksen ülkede milyonlarca kişi tarafından oynanıyor. Noah System tarafından geliştirilerek NTTGame tarafından Knight Online, oyuncuya fantastik bir dünya sunuyor ve istediği karakteri yaratıp savaşmasına olanak sağlıyor.

2009 yılından itibaren düşüşe geçen ve oyuncu kaybetmeye başlayan Knight Online, 2013’te NTTGame tarafından tekrar yapılandırılarak satışa sunuldu. Önceki sürümde sıklıkla eleştirilen premium üyelik meselesinin bu sürümde çözüldüğünü de söyleyebiliriz. Ayrıca item geliştirmek ve elde etmek oldukça zordu. Öyle ki, oyundaki itemler gerçek para karşılığında satılıyordu ve bu durum ciddi bir piyasa yaratmıştı.

Noah System, Knight Online’ı tamamen yenileyerek bu eksiklikleri gidermeyi başardı. Son sürümün öncekine göre daha zevkli olduğunu söylemek mümkün. Oyunda yapılan yenilikler, oynanıştaki aksaklıklar ile sınırlı kalmamış. Yeni sürümün grafik ve görsellik bakımından daha başarılı olduğunu söylemekte fayda var.

Irklar ve Sınıflar

Oyuna başlarken İnsan (El Morad) ya da Ork (Karus) ırklarından birini seçmeniz gerekiyor. Her ırkta beş farklı karakter sınıfı var ve oyundaki rolünüzü bu sınıflar belirliyor.
• Warrior sınıfı savaşçı özelliğine sahiptir. Saldırı ve savunma yeteneği yüksek olmakla birlikte, yakın çatışmalarda oldukça başarılı. Barbarian (İnsan) ve Ark Tuarek (Ork) ırkları yalnızca Warrior sınıfına girer.
• Rouge oyundaki suikastçı sınıfıdır. Okçuluk ve suikast yeteneklerine sahip olmakla birlikte, hızı ve gizlenme gücü diğer sınıfların üstündedir. Saldırı gücü düşük ancak bu açığı diğer yetenekler ile kapatmak mümkün.
• Mage Knight Online’daki büyücü sınıfıdır. Defans gücü düşük olan bu sınıf, farklı büyü yeteneklerine sahiptir. Hem savaş hem de iyileştirme büyüsü yapabilirler. Saldırı ve savunma güçleri düşük olsa da, büyüler sayesinde rakiplerini toplu halde öldürebilirler.
• Priest sınıfı Mage’in aksine yüksek defans özelliğine sahiptir. İyileştirme ve koruma yetenekleri gelişmiştir.
• Potuk büyücü/savaşçı karakteridir. Genellikle kara büyü ve zehir kullanır. Defans gücü düşük olsa da, dönüşüm özelliği sayesinde bu açığı kapatabilir.
• Kurian Potuk gibi kara büyücü sınıfıdır. Düşman karakterlerin yeteneklerini azaltarak zehirle kısa süre içinde öldürebilirler.

En son Ara 2, 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Knight Online Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows 98/2000/XP/ME
İşlemci : Celeron 300
Ram : 128 MB
Harddisk Alanı : 1.4 GB
Ekran Kartı : 16 MB
DirectX : DirectX
Artıları
  • Türünün ilklerinden
  • Yüksek oyuncu topluluğu
  • Geliştirilmiş grafikler
Eksileri
  • Premium olmadan girişlerde aşırı bekleme
  • Hata dolu görevler
  • Başarısız event takvimi

Knight Online Tanıtım Videosu

Knight Online oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Knight Online YAPILAN YORUMLAR