Kayıt Ol veya Giriş Yap
Kullanıcı Adı Şifre Şifremi Unuttum
The Witcher

The Witcher

LisansDeneme Sürümü 0TL
Dilİngilizce
Dosya Boyutu2 GB
İşletim SistemiWindows XP/Vista ve üzeri
EklenmeMayıs 9th, 2016 by
Hemen indir (2 GB)
5054 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(4 votes, average: 4,25 out of 5)
Loading...Loading...

Andrzej Sapkowski’nin yarattığı büyük bir sihirli dünyadan esinlenerek hazırlanan The Witcher ilk olarak E3 2004’te sessiz sedasız tanıtılmıştı. Polonyalı yazarın 5 ciltten oluşan ‘’Büyücü Gerald’’ adlı serisinin dijital ortama uyarlanmış hali olarak görüyoruz, bu oyunu. Oyuna başlar başlamaz Gerald’ın yara bere içerisinde bir ormanda koşturduğuna şahit oluyoruz ancak kahramanımız yaralı olduğu için bu mücadeleyi pek fazla sürdüremiyor ve yere yığılıp kalıyor. Birkaç saniye sonra ise bir at arabası ve etrafındaki askerler ekrana geliyor. Gerald’ı yerden kaldırıyor ve at arabasının arkasına atıyorlar. Daha sonra bu ekip rotasını ‘’Kaer Morhen’’ adındaki bir kaleye yönlendiriyor. Bu zaman zarfında ise kahramanımız yavaş yavaş kendine geliyor ancak o sırada kaleye bir baskın yapılıyor. Bu güzel videonun ardından ise bizim hikayemiz başlamış oluyor.

Kısaca hikayeye göz atacak olursak, oyun gerçekten kaliteli ve uzun bölümlerden oluşuyor ve bu bölümlerin yanı sıra oyunda bazı küçük yan görevler de bulunuyor. Ayrıca ara sahnelerle bu görevler tadından yenmez bir hal alıyor. Bir RPG oyunu olan The Witcher’da kahramanımız normal üstü güçlere sahip olduğu için diğer insanlara göre çoğu zaman daha güçlü oluyor. Özellikle oyundaki dövüş sistemi oldukça değişik olmuş. Çoğu RPG oyununda dövüşürken tuşları ya da mouse’u kullanırız. Aslında yine mouse’u etkin bir biçimde kullanıyoruz ancak farklı bir biçimde. Normal RPG oyunlarında faremizin sol ya da sağ tıkına basarak karakterimizin saldırıya geçmesini yani vurmasını sağlıyoruz ama Witcher’da bu işlem biraz farklı işlenmiş. Bir düşmana saldırmak için düşmanımıza sürekli sol tıklamalıyız. Yani istediğimiz yere, düşmanın olmadığı bir alana vuralım, edelim olayı ortadan kalkmış oluyor. Ayrıca rakibimizin canı azaldığında ise ölümcül bir vuruş yapıyor ve rakibimizi yere seriyoruz. Bu arada rakibimize belli aralıklarla tıklamamız gerektiğini sözlerimize ekleyelim. Mesela bir saniyede bir rakibimize tıklarsak Gerald atağını başa alacak böylece rakibine vuramayacak.

Ayrıca oyunda üç farklı dövüş yetenek ağacı bulunuyor. Bu üç farklı ağaç Güç, Hız ve Grup atağı olarak ayrılmış. Güç yetenekleri adından da anlaşılabileceği gibi oldukça güçlü ancak hantal yani yavaş. Hız grubundaki yetenekler ise güçsüz olmasına rağmen oldukça seri. Grup ise hızdan dahi daha hızlı ancak içlerindeki en güçlü grup. Yani Hız bölümündeki yetenekler Grup ile Güç bölümündeki yeteneklerin ortalaması diyebiliriz. Dövüş mekaniğinden sonra oyundaki seslere geçelim. The Witcher bir RPG oyunu olduğu için sesler oldukça önemli bir yer kaplamış ve oyundaki ana karakterlerimizin sesleri oldukça iyi bir şekilde hazırlanmış. Oyundaki doğa olayları sesleri de oldukça etkileyici bir şekilde atmosfere yansıtılmış. Ayrıca oyundaki müzikler de bizi havaya sokacak cinsten. Yani sesler genel olarak oldukça iyi hazırlanmış. Grafikler ise 2007 yılında çıkmış bir oyuna göre oldukça güzel. Oyunda oldukça geliştirilmiş bir Aurora grafik motoru kullanılmış ve hemen hemen her şey oldukça detaylı şekilde hazırlanmış ayrıca oyundaki atmosfer oldukça harika görünüyor. Ormanlar, kayalık alanlar, güneşli ve karanlık yerler oldukça iyi yansıtılmış. Biraz önce de dediğim gibi 2007 yılındaki bir oyuna göre kaliteli grafiklere sahip bir oyun olmuş The Witcher.

The Witcher Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP/Vista ve üzeri
İşlemci : Intel Pentium 4 2.4 GHz veya Athlon 64 +2800
Ram : 1 GB
Harddisk Alanı : 8.5 GB
Ekran Kartı : NVIDIA GeForce 6600 veya ATI Radeon 9800 ve üzeri
DirectX : 9
Artıları
  • Kaliteli grafik yapısı
  • Eğlenceli zaman geçirme
  • Oynanışı çok kolay
Eksileri
  • Kesinlikle bağımlılık yapar!!!

Ekran Görüntüleri

Tanıtım Videosu

Youtube
PegiAşırı şiddetÇoklu ve nedensiz katliamSavunmasız insanlara uygulanan şiddet

Bu oyunu indirenler bunları da indirdi

Wolfteam ikon Wolfteam Wolfteam oyunu Aeria Games firması tarafından üretilmiş, online bir FPS oyunudur. FPS yani First Person Shooting, manası da elinizde silahla karşınızdakilere ateş..
League of Legends ikon League of Legends League of Legends, 2009 tarihinde Riot Games tarafından yayınlanan ve çıktığı ilk günden bu yana tüm dünyada en çok oynanan online oyunlar..
Dungeons & Dragons Online Dungeons & Dragons Online Dungeons & Dragons Online oyununda tehlike ve macerayı aynı anda sunan bir dünyaya tanıklık edeceksiniz. RPG tabanlı bu çok kullanıcılı online oyun,..
Torchlight 2 Torchlight 2 Diablo 3 oyununa rakip olarak çıkacak kadar iddialı bir RPG oyunu olan Torchlight 2 oyunu yapımcısı olan Runic Games’in yüzünü güldürmeye devam..
Venetica Venetica Venedik’te eski çağlarda geçen bu rol yapma oyununda, korkunç bir gizemin kurbanı olan genç Scarlett’i yönetiyorsunuz. Scarlett’in yoldaşı, yüce büyücülerden oluşan bir..
Divinity 2 Ego Draconis Divinity 2 Ego Draconis Divinity II: Ego Draconis oyunu havada ve yerde savaşlara katılabileceğiniz keşfedilmeyi bekleyen serbest dolaşımlı bir dünyada geçen hikaye tabanlı bir rol yapma..
5054 kez indirildi
Etiketler: ,


YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :