Spiderman 2

Spiderman 2

LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu284 MB
İşletim SistemiWindows XP / Vista / 7 / 8
Eklenme TarihiKasım 25th, 2015
0.00 Lira
Hemen indir (284 MB)
9510 kez indirildi

Puanlama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(39 votes, average: 4,41 out of 5)
Loading...Loading...

Spiderman II oyun incelemesi

Hepimiz çocukluğumuzda beri süper kahramanlarla büyümüşüzdür. Kimi zaman onların hayaliyle uyumuş yada uyanmışızdır. Bazen de, kendimizi onların yerine koyarak, içinde yaşadığımız dünyayı kurtarmaya çalışmışızdır. Kahramanı olmadan büyüyen çocuklar göremiyorum artık. O süper kahramanlardan birinin hikayesinden uyarlanarak yapılan bir oyuna değineceğim. Spider-Man. Bir diğer ismi ile Örümcek Adam. Sinemalarda, televizyonlarda yediden yemişe, herkesin izlediği o süper kahramanın oyunu II serisi ile karşımıza çıktı. David Koepp yazdığı ve Sam Raimi’nin yönettiği Marvel Comics’in süper kahramanı Örümcek Adam oyunu ile de piyasaların tozunu almıştı. İlk seriden sonra hemen II seri ile sevenlerini hayal kırıklığına uğratmadan karşımıza çıktı. 2004 yılında film ile eş zamanlı olarak çıkan oyunda, hemen grafiklere değinmek istiyorum. Bir önceki seriye göre düşman karakterlerimiz aşırı geliştirilmiş durumda. Aksiyon sahnelerimiz artmış durumda. Binalara ve caddelere baktığımızda gerçekliğe bir adım daha yaklaşmış olan Spider Man II bizi adeta etkiledi diyebiliriz. oyun başlar başlamaz hemen karşımıza bir düşmanımız çıkıyor ve onu yenmek için çabalıyoruz. yeteneklerin ve oynanabilirliğin geliştirildiği oyunda düşmanımızın yanına yaklaşıyoruz ve şehri darmaduman eden bu yaratığı yok etmeye çalışıyoruz. Demir bir adamı andıran düşmanımız bizim kadar güçlü.

Oyun ilk açılışta, ilk seride de olduğu gibi Skill (hareketler) denerken ara ara ekranımıza, hareketlerimizi nasıl yöneteceğimiz, kullanacağımız ve etkili olarak nasıl değerlendireceğimiz hakkında bazı pencereler çıkmakta. Ayrıca oyunda üst tarafta, bizi hedefe yani düşmanımıza yönlendiren bir ok var. Oyunun temel renkleri kırmızı ve mavi diyebiliriz. bu da Örümcek Adam’ın kıyafetlerinden olsa gerek. Sol üst köşede ise düşmanımızın canını gösteren bir gösterge var. Düşmanımızın yumrukları o kadar etkili ki, ondan kaçarak kurtulabiliyoruz. Fakat boş bir anında, tekmelerimizle ve örümcek ağımızla, onu alt edebiliriz. Düşmanımızın sivri boynuzlarına dikkat etmelisiniz zira sizi anında öldürebilir. Düşman karaktere de, önceki seriden farklı olarak bazı yetenekler verilmiş. Bize fırlattığı ağır arabalardan, bunu anlayabiliyoruz. Oyunda, polislerde bizim yanımızda. Ara ara verilern polis görüntüleriyle adeta, Sony Pictures’in geçekleştirdiği Spider-Man filmine gidiyor aklımız. Düşman karakterimiz inanılmaz derecede hızlı ve polisler tarafından bir abluka etrafında bizi bekliyor. Oyunun ekranında çıkan ara ara bilgilendirmelerle düşmanımızı nasıl alt edeceğimiz konusunda bilgilerin verilmesi aslında oyunu bilmeyenler ve oyundan keyif almak isteyenler için iyi düşünülmüş.

Karakterimizin gökyüzünde süzülüşü ve örümcek ağları ile atlayışı adeta gerçeği andırır gibi. Bu seride grafikler açısından oyunu diğer seriye göre kıyasladığınızda, farkedeceksiniz ki, kendini giderek yeniliyor. Oyunda ayrıca ilerleyen arkadaşlarımız için yapay zekada geliştirilmiş. Oyunda karakter ile ilerlerken zorlu parkurlardan, aniden gelen düşmanlardan ve zekanızı kullanarak geçeceğiniz bazı ortamlardan bahsetmekte fayda var. Özgür olduğunuz bu şehirde gece olduğunda grafiklerin üst düzey bir performans sağladığını, oynayanlar bileceklerdir. Sınırınızın olmadığı bu oyunda ayrıca görevlerinizin yerine şehirde, kafazına göre gezebilirsiniz, karakterimizi bir binanın zirvesine çıkararak şehrin manzarası eşliğinde oturabilirsiniz. Aslında yapımcı bu oyunda süer kahraman yerine kendimizi koymamızı istemiş. Eminim ki oynayan herkes kendini o süper kahramanın yerine koyarak hakim olduğu şehrini müdafa ediyordur. Yaralıları kurtarmak, şehri kötü düşmanlardan arındırmak, bize verilen sanki bir hediye gibi. Oyunda ayrıca filmde olduğu gibi kahramanımızın bir sevgilisi var. Sizi duygusal anlar yaşatabilir. Genel olarak oyunu incelediğimizde süper kahramanımız ile keyif ve macera dolu bir serüvene hazırsanız hemen oyunu kurup oynayama başlayabilirsiniz. Keyifli ve macera dolu oyunlar dileğiyle.

Artıları
 • Harika görseller
 • Gerçekten Örümcek Adammış gibi hissediyorsunuz
 • Nostaljik ögeler
Eksileri
 • Seslendirmeler pek başarılı olmamış
 • Kısa görevler


Spiderman 2 Hakkında Yorumlar

Yorum Yaz

 1. challenge abi diyor ki:

  çok saolun

 2. yunus diyor ki:

  allah sizden razı olsun

 3. YUSUF diyor ki:

  ARKADAŞLAR BU OYUN İNANILMAZ ÖRÜMCEK ADAM 2 Mİ YOKSA NORMAL ÖRÜMCEK ADAM 2 Mİ

 4. Hüseyin diyor ki:

  Nasıl incek bu
  ??????????

 5. muhammed diyor ki:

  admin oyunu indirince kuruluma gerek varmı

 6. bekir diyor ki:

  admin spiderman 2iyle 3 ü aynanda indiersek bişey olurmu

 7. Oyun Sever diyor ki:

  Oyun the amazing spiderman 2 mi öğreneceğiz.Şu an indirmedeyim..

YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :