Tomb Raider Legend

Tomb Raider Legend

LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu508 MB
İşletim SistemiWindows XP / Vista / 7 / 8
Eklenme TarihiKasım 26th, 2015
Hemen indir (508 MB)
3666 kez indirildi

Puanlama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(11 votes, average: 4,18 out of 5)
Loading...Loading...

Gizemi Keşfet

Bazı tutkular vardır ki hiçbir şey ile mukayese edilemez. Yıllar ne kadar çabuk geçerse geçsin, hangi güçlüklerle yüz yüze gelirsek gelelim bu tutkuların esaretin asla ama asla vazgeçemeyiz. Çünkü bu tutkular bizim yaşama zevkimizdir. Tomb Raider serisi de işte tam bu noktada bize görkemli bir kapıyı aralıyor; gizem, keşif ve macera.

Bazı insanların içerisinde ki keşfetme arzusu ve macera arayışı hiç sönmeden duran bir karakter özelliğidir. Gizem, keşfetmek ve macera üzerine kurulu Tomb Raider serisi ilk olarak 1996’da oyun severlerin beğenisine sunuldu. Oyun içerisinde sağladığı özgürlük ve zekâ dolu bilmeceler ile dolu olan Tomb Raider oldukça tutuldu ve Tomb Raider 2, Tomb Raider 3, Legend, Underworld gibi birçok serisiyle peş peşe oyun severlere sunuldu. Tomb Raider Legend bu serinin yedinci oyunu ve yenilenen oyun motoru ile oldukça zevkli bir oyun deneyimi sunuyor.

Lara Croft İle Dünya Turu

Tomb Raider Legend ile ciddi anlamda bir dünya turuna çıkıyorsunuz. Şöyle ki sekiz ana bölümden oluşan Tomb Raider Legend; Bolivya, Peru, Japonya, Gana, Kazakistan, İngiltere, Nepal gibi ülkelerde geçiyor. Gittiğiniz bu ülkelerin sosyoekonomik ve çevreyle ilgili özelliklerine göre bazen vadilerde, ormanlarda düşman askerleriyle çatışmaya giriyor bazen ise arkeolojinin Nirvana’sını yaşayarak tapınaklarda, mabetlerde şifre çözüyorsunuz. 2006 yılında piyasaya çıkan Tomb Raider Legend grafik özelliklerinin oldukça iyi olduğunu düşünecek olursak bir kayalığın üzerinden vadi manzarasını izlemenin de ne kadar zevkli olduğunu görmüş deneyimlemiş olacaksınız.

Daha önceki serileri duyanlar az çok hikâyeye hâkimdir ama ufak bir hatırlatma yapmak faydalı olacaktır. Lara Croft maceraperest bir arkeologdur. Çocukluğunda annesiyle bir seyahate çıkar fakat uçak Nepal civarlarında arızalanarak düşer. Kazadan sağ kurtulmayı başaran Lara Croft ve annesi bir mağaraya sığınırlar. Annesi mağarayı keşfetmek ve yardım bulmak için çıktığı sırada annesini bulmak için mağarayı dolaşmaya başlayan Lara, ilk gizem ile burada karşılaşır. Daha sonra doğaüstü bir olayla annesini mağarada kaybeden Lara, annesini aramak için maceralara atılmaya başlar.

Oyunda bizi klasik olarak çözülmeyi bekleyen sırlar ve ölümcül tuzaklar bekliyor. Önceki sürümlerine göre oyun kontrollerinde ufak bir değişiklik yapılmış. Fare kullanımı oldukça geliştirilmiş olan oyunda yön tuşları dinamik bir kullanım mantığı içerisinde dizayn edilmiş. Bir saniye önce W ile yukarıya hareket ederken bir saniye sonra bulunduğunuz konuma göre sağa sola gitmenizi sağlıyor. Her şeyden önce oyun kontrolleri oldukça pratik ve estetik duruyor. Klavye ve fare koordinasyonunu iyi sağladığınız sürece çok zevkli ve akıcı bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Oyunun ses efektlerinde bir eş zaman kayması yaşanmıyor. Oyunun atmosfer sesleri de oldukça iyi duruyor. Kurulduğunda sabit diskte 8 GB’a yakın bir yer kaplayan Tomb Raider Legend’in oyun hacmi bu kez biraz geniş tutulmuş. Oyunun eksik yönü yapay zekâ üzerinde geliştirme yapılmamış olması. Şöyle ki siz can haraç bir şekilde bir askeri öldürürken o askerin takım arkadaşı bazen gelip size ateş etmeyip aval aval bakıyor. Bu belki bir yapay zekâ problemi değil askerler arasında ki bir prensip durumudur, bilemeyiz. Tomb Raider Legend’de her şey mümkün.
Gizem avcıları ve maceraperestlere önerimiz; Tomb Raider Legend’i kaçırmayın.

Etiketler: , ,


YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :