Battlefield 1942 ikon

Battlefield 1942

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 119 / 4,41
Loading...

Battlefield 1942 EA Games tarafından 2002 senesinde yayınlanan FPS oyundur ve daha sonra muhteşem bir savaş oyunları serisine dönüşecek Battlefield serisinin ilk oyunudur. Oyunun ismindeki 1942 yılından da anlaşılacağı gibi oyun 2. Dünya Savaşının cephelerini konu alıyor.

Oyunda 2. Dünya Savaşı sırasında müttefik devletler olarak bilinen İngiltere, Fransa, Çin, ABD, Sovyetler Birliği ile mihver devletler olarak bilinen Almanya, Japonya ve İtalya arasında geçen savaş cephelerinde savaşacaksınız. Seçeceğiniz bölge o savaşın kimler arasında olduğunu belirler. Örneğin Stalingrad haritası seçildiğinde savaşın tarafları Almanya ve Sovyetler Birliği olacaktır.  Oyunun gerçek haritalar ve gerçek tarih üzerinden oynanması çok iyi düşünülmüş ve oyun senaryosunun temelini oluşturuyor.

Tabi ki silahlar ve araçlar olarak 2. Dünya Savaşının geçtiği 1942 yılındaki teknolojiye uygun  şeylerle karşılaşacaksınız. Çok modern silahlar ve araçlar beklemeyin. Buna rağmen çeşitlilik sağlanmış ve bu konuda sıkıntıya uğramıyorsunuz. MP40, Kar 98k, Thompson, M1 Garand ve StG 44 gibi silahları oyunda kullanabilirsiniz. Kullanabileceğiniz araçlar arasında dönemin askeri cipleri, tanklar, uçaksavarlar ve bombardıman uçakları da yer alıyor.

Oyunda yaya olarak savaşan piyade askerler olabileceğiniz gibi hava savaşlarında savaşan bir savaş uçağı pilotu, bir denizaltı mürettebatı veya bir savaş gemisinin kaptanı olabilirsiniz. Oyunun bu çeşitliliği savaş oyunlarına getirmesi serinin sonraki oyunlarında daha da çeşitlendirilerek savaş oyunları dendiğinde akla ilk gelen oyunlardan olmasını sağladı. Oyunda kullandığınız çeşitli askeri araçlara ek olarak bu araçları onarabilmeniz ise oyun dünyasında çığır açacak cinsten.

Oyunun kullandığı Refractor 1 motoru oyunculara akıcı bir oynanış sunuyor. Bu akıcılık sayesinde oyunun çıktığı senelerde online modları oldukça fazla oyuncu tarafından sevilerek oynandı. Ayrıca oyunun temel modu olarak görülen Conquest modunda amaç karşı takımdakileri öldürmekten ziyade savaş alanındaki üstünlüğü ele geçirmeye doğru kayıyor. Savaş alanındaki kontrol noktalarından yarısından fazlasını ele geçiren takım fethi gerçekleştirmiş oluyor. Oyunu single player olarak oynamak isteyenler sadece Conquest modunu bilgisayara karşı oynayabilirler.

En son Nis 5, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Battlefield 1942 Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows 98/ME/2000/XP/Vista/7
İşlemci : Pentium III veya Athlon eşdeğeri
Ram : 128 MB
Harddisk Alanı : 1.2 GB
Ekran Kartı : 32 MB (NVIDIA GeForce 256 / GeForce 2+ / ATI Radeon+)
DirectX : DirectX 8.1

Battlefield 1942 Tanıtım Videosu

Battlefield 1942 oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Battlefield 1942 YAPILAN YORUMLAR
 • Emir
  2 sene önce

  w7 32 bitte çalışırmı acba?

 • Ýazmuhamet Orazmämmedow
  3 sene önce

  ben cok begenim sizde indir mutis bir oyun

 • yılmaz
  3 sene önce

  arkadaşlar gerçek battilfiltmı

 • muhammed
  3 sene önce

  bendekatıldım

 • CANER
  3 sene önce

  Valla indiriyom inşallah güzeldir

 • taylan
  3 sene önce

  İNDİRİYORUM İNŞALLAH GÜZELDİR

 • BERK
  3 sene önce

  güzelmi bilmiyom

 • ilkay
  4 sene önce

  Battlefield hastasıyım ve eskilere gitmek istedim efsane

 • Muhammed
  4 sene önce

  Valla Sitede Yeniyim Memnun Kalırsam Hep burdan indircem oyunlarımı.

 • sefer
  4 sene önce

  oyunu indiriyom guzele benzizyo admin kardes bunun tam surumunu linkini ver