Crysis Warhead

Crysis Warhead

LisansDeneme Sürümü 0TL
DilTürkçe
Dosya Boyutu1.8 GB
İşletim SistemiWindows Xp / 7 / Vista
Eklenme TarihiKasım 28th, 2015
Hemen indir (1.8 GB)
4086 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(4 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...Loading...

Crytec firmasının, Crysis serisinin devam oyunu olarak 2008 yılında çıkardığı Crysis Warhead, ilk oyunda olduğu gibi EA tarafından dağıtımı yapılmış bir FPS (Birinci Şahıs Nişancı) oyunu. Oyunun motoru, Crysis’de de olduğu gibi CryEngine 2.

Oyun, Crysis’den esprili tavırlarıyla tanıdığımız Michael “Psycho” Sykes’ın gözünden, adanın diğer tarafında geçmekte. Crysis ile aynı zaman diliminde geçen bu seride de, yine ana karakterimizin başı beladan kurtulmayacak, Amerika Delta Birliği’nde çavuş olan Psycho, bir çok kez Kuzey Korelilerin hedefi haline gelecek. Başına gelen olayların birbirini tetiklemesi sonucu , heyecanı hiç bitmeyen, aksiyon dolu, sürükleyici bir macera, pek sıkılmanıza fırsat vermeyecek.

Oyunda, ilk oyundan alıştığımız araç ve silahlara yenileri eklenmiş. Bir önceki oyunda , insanın sinirini bozan mekanikleri, daha oyuncu dostu, daha işlevsel hale getirilmiş.Grafik motoru geliştirilmiş ve yapay zeka da önceki oyuna göre bir adım daha ilerlemiş. Crysis’in belki de en çok eleştirilen yanı olan, yapay zekanın yetersizliği, bu oyunda oldukça giderilmiş. Oyunu oynama şekliniz, yapay zekanın ona göre karşılık vermesi ve bol bol aksiyon, bol bol strateji. Yine de yer yer, düşmanlarınızın sizi fark edemediğinize tanık oluyorsunuz ama o kadarı da çok fazla göze batmıyor.

İlk oyunda olduğu gibi bol bol araç kullanıp, Nano giysimizle, farklı savaş yöntemleri deneyebiliyoruz. Oyunda bir çok yerde, araç kullanımını gerektirecek durumlarla karşılaşıyoruz. Aracı kullanırken içeriden mi yoksa dışarıdan mı kullanacağımıza karar verebiliyoruz. Kullandığımız araçların da belirli bir dayanıklıkları var. Bu dayanıklılık aşıldığında, araçlar patlıyor ve aracı terk etmek zorunda kalıyoruz. Onun dışında, Crysis serisini diğer FPS oyunlardan ayıran belki de en önemli şey, üzerimize giydiğimiz Nano giysi. Bu giysinin yeteneklerini kullanarak karakterimize çeşitli özellikler kazandırıp bunları oyunda uyguladığımızda oyun içinde kullanabileceğimiz pek çok strateji ortaya çıkıyor. Bir modunu aktifleştirdiğinizde hızınızı aşırı derecede arttırabilir, başka bir modunu geliştirdiğinizde ise, gücünüzü arttırabilirsiniz, hatta görünmez olmanızı sağlayacak modları bile var.Yeri geldiğinde dayanıklılığınızı arttırmaktan başka çareniz olmayabiliyor, duruma göre görünmez olarak düşmanın yanına yaklaşmak yada hızınızı arttırıp bir hızlı atak yapmak gibi seçeneklerle git-geller yaşıyorsunuz. Klişe FPS oyunlarında olduğu gibi, silahı alıp, vura vura Allah ne verdiyse gireyim tarzında oynamak yerine, bir çok yerde strateji kurup, ona göre ilerlemek zorunda hissediyorsunuz.

Oyunun haritası da son derece geniş ve sıkılmanıza izin vermeyecek kadar çeşitli.İlk oyundan farklı olarak bir çok farklı iklim ve coğrafi ögeler dikkat çekiyor. Yeri geldiğinde yer altına inip yeri geldiğinde buzla kaplı alanlarda devam ediyoruz.Oyun kendini tekrarlamamaya özen gösteriyor. Grafik kalitesi, oyunu sıkılmadan oynamaya izin veriyor. İlk çıktığı zamanda belki de en dikkat çeken özelliği olan grafikleri, modern oyunların yanında bile sırıtmadan yerini koruyabilecek seviyede. Özellikle patlamalar, gerçekten kaliteli yapılmış. Verilen hasarı kolaylıkla hissedebiliyorsunuz. Crytec firması bu oyunda da hikayeyi kısa tutup, oyunu kaliteli grafiklerle sürükleyici bir şekilde sunmayı tercih etmiş. Belki de en başından beri, bu yolu benimseyen bir firma olduğu için şaşırmıyoruz tabi ki.Bu konuda haklılar da tabi, grafikler belirli bir seviyenin üzerine çıktığında oyunun süresinin uzaması mümkün olmuyor. Belki de bu nedenle son yıllarda çıkan bütün FPS oyunların süresi son derece kısa.

Oyunun tahmini süresi, 5-10 saat arasında. Bir oturuşta, keyifle bitirebileceğiz, son derece eğlenceli bir oyun. Her ne kadar günümüz oyunlarından geride gözükse de, hem oynanış açısından zevkli, hem de grafikleri çıktığı yıla göre oldukça kaliteli. Bir FPS oyunundan bekleyeceğiniz her şeyi, mümkün olduğunca içinde barındırıyor.

Crysis Warhead İçin Gerekli Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

İşlemci: Xp işletim sistemi için en az Intel p4 2.8 ghzişlemci, Vista işletim sistemi için Intel Core Duo 3.2 ghz olmalıdır.

Ekran Kartı: En düşük Ati Redeo 9800 grafikli kartlı- Nvidia Geforge 6800, Vista işletim sistemi için Ati Redeon X800 ve üstü

Ram: Xp işletim sistemi için en az 1 Gb ram, Vista işletim sistemi içinen az 1.5 Gb ram olmalıdır.

Boş Alan: Sabit diskinizde en az 15 gb boş alan olmalıdır.

Etiketler: , , ,