Enemy Territory ikon

Enemy Territory

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 86 / 4,30
Loading...

Özgürlük için FPS!

Aslında birçoğumuzun en çok oynadığı oyun FPS tarzı birinci kişi gözünden silah oyunları, özellikle takım halinde oynuyorsak. Hepimiz en az bir FPS turnuvasına katılmış veya evde arkadaşlar arasında bir FPS oyununda kapışmışızdır. Ama çoğumuzun da temel sorunsalı ; “bu Counter Strike’ten sıkıldık ya, tüm haritaları ezbere biliyoruz” olmuştur. “Sis atmayın! Duvar arkasından nasıl adam öldürülür ya !” gibi naralar atmışızdır. İşte burada karşımıza bizi bu sıkıntılardan kurtaracak olan yeni bir FPS deneyimi olarak Enemy Territory çıkıyor. Enemy Territory, oyun zevki ve grafiksel bakımdan cidden iyi bir oyun. Sadece çoklu oyuncu desteğiyle değil, yapay zekaya karşı da harika bir tek oyunculu FPS deneyimi sunuyor.

Peki, neden özgürlük için Enemy Territory diyoruz? Çünkü Enemy Territory bize çok geniş bir keşif ve hareket alanı sunuyor. Keskin nişancı silahları, bıçaklar, tabancalar gibi klasik silahlar ile tank, uçak savar gibi ağır teçhizatlı silahları kullanabiliyor, sağlık çantamızla yaralı takım arkadaşımıza ilk yardım ve tedavide bulunabiliyoruz. Bu da yetmiyor gidip bir de bozuk araçları tamir edebiliyoruz. Tamir ettiğiniz araç ile bölümü keşfetmenin gururu da bir başka oluyor tabi. Enemy Territory’de hiç alışık olmadığımız tasarımda silahlar da var düşmanı havaya uçurabileceğimiz ısıya duyarlı akıllı mayınlar da var. Üstelik Enemy Territory oyununun sunduğu özgürlük bununla da bitmiyor, üzerine bir de hava araçlarıyla gökyüzünde kartal gibi süzülüp düşmanlarınızın korkulu rüyası olabiliyorsunuz.

İlk defa 2003 yılında piyasaya sürülen Enemy Territory ortalama düzeyde bir ses kalitesine sahip. Ayrıca ses zaman kayması gibi sorunlar yaşanmıyor yani gayet istikrarlı ve koordineli çalışan bir oyun. Oyunun görüntü kalitesine değinecek olursak 2020 teknolojisiyle oynasanız bile yadırgamazsınız. Tamam, karakter kaplamalarında yer yer sorunlar gözükse de, düşmanlarınız o kadar estetik ölmese de, mekan ve atmosfer tasarımları oldukça iyi ve yeterli bir durumda. Ayrıca patlattığınız aracın lastiklerinin ve şoförünün yerden yirmi metre yukarıya fırlaması da ayrı bir zevk yaratmış durumda. Hani bir süre sonra “bir ölüm yetmez” diyerek yere düşen, lastik, levye, koltuk kılıfı, şoför ve şoför parçası gibi ayrıntıları birkaç kez daha vurmak isteyebiliyorsunuz. Oyun oldukça sarıyor.

FPS meraklılarına Enemy Territory oyununu gözümüz kapalı tavsiye ediyoruz, keyifli oyunlar.

En son Eyl 14, 2020 tarihinde güncellenmiştir.

Enemy Territory Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows 98/ME/2000/
İşlemci : Pentium III 600 MHz veya AMD eşdeğeri
Ram : 128 MB
Harddisk Alanı : 500 MB
Ekran Kartı : 32 MB
DirectX : DirectX 9.0c
Artıları
  • Başarılı takım tabanlı bir FPS
Eksileri
  • Düşman araçlarını kullanamıyorsunuz
  • İlk kez oynayanlar için anlaması zor

Enemy Territory Tanıtım Videosu

Enemy Territory oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Enemy Territory YAPILAN YORUMLAR