Global Operations

Global Operations

LisansDeneme Sürümü 0TL
Dilİngilizce
Dosya Boyutu664 MB
İşletim SistemiWindows XP / 7 / 8 / Vista
Eklenme TarihiAralık 20th, 2015
Hemen indir (664 MB)
3957 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

Global Operations, Barking Dogs Studios tarafından geliştirilen ve EA Games tarafından yayınlanan, oyunu kahramanın gözünden oynadığımız FPS türünde yoğun aksiyon içeren bir oyun.

Half Life oynayanların bildiği tarzda bir oyun olan Global Operations’da ilk açılışta bizi kaliteli bir intro bekliyor. Bu intronun ardından ise yapacağımız görevleri bize anlatan bir diyalog ile karşılaşıyoruz. Bu diyalogu iyi takip etmek oyundaki amacımızı ve yapmamız gerekenleri anlamamız için oldukça önem arz ediyor. Diyalogta ne yapacağımızı anladıktan sonra ise karşımıza asker seçimi yapacağımız menü çıkıyor. Bu menüde seçim yapabilecek çok sayıda karaktere sahibiz. Bunların arasında bombacı, keskin nişancı gibi karakterler yer alıyor. Asker seçimini de yaptıktan sonra oyuna geçiyoruz. Oyunun girişinde takımımızda bulunan diğer oyuncularla beraber gökyüzünden yere inerek oyuna başlıyoruz.

Global Operations ortalama seviyede grafiklere sahip bir oyun. Bununla birlikte oyunda bulunan sesler ise grafiklere oranla daha iyi ve oyun atmosferine girmemiz için daha uygun. Özellikleri itibariyle Counter Strike’a benzediği de söylenebilir. Oyunda bulunan silahların çok çeşitli olması da oyuna artı katan özelliklerden bir tanesi. Fakat bu silahların modellenmesine daha çok dikkat edilse oyunun gerçekçiliği çok daha artmış olurdu. Ayrıca oyunun kontrolleri de iyi seviyede ve oynarken size zorluk çıkarmıyor. Bu da oyunun oynanabilirliğini artırmış durumda.
Global Operations, görev bazlı ilerleme özelliğine sahip. İlk görev için Meksika’da yer alıyoruz ve aldığımız C4 bombaları ile bize verilen hedefleri bombalamamız isteniyor. Bu da oyuna emsallerinden farklı bir yön katmış durumda.

Sahip olduğu çoklu kullanıcı modu, görev bazlı ilerlemesi, yeterli seviyedeki grafik ve sesleri ile Global Operations FPS türünde aksiyon arayan oyunseverler için keyifle oynanabilecek bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.

Artıları
  • Oyun hikayesi fena sayılmaz
  • Araçlı bölümleri oynaması zevkli
  • Başarımlar açık ve anlaşılır
Eksileri
  • Çevre unsurlarının görselleri çok kötü
  • Sinir bozucu kontroller
  • Zayıf yapay zeka
Etiketler:


YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :