Kayıt Ol veya Giriş Yap
Kullanıcı Adı Şifre Şifremi Unuttum
GTA 1

GTA 1

LisansDeneme Sürümü 0TL
Dilİngilizce
Dosya Boyutu5.5 MB
İşletim SistemiWindows XP / 7 / 8 / Vista
EklenmeAralık 13th, 2015 by
Hemen indir (5.5 MB)
186496 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(651 votes, average: 4,12 out of 5)
Loading...Loading...

GTA oyunu aksiyona bağımlı olanlar için çok ayrı bir öneme sahiptir. Onun için serinin ilk versiyonu olan GTA 1 indirmek her gta cı için kaçınılmaz bir gerçek olacak. DMA Design ve Tarantula Studios 1997 yılında ilk versiyonla karşımız çıktı ve o gün bu gündür oyun indirmek isteyenlerin en çok tercih ettiği oyunlar arasına girmiştir. Bu GTA oyunu çoklu oynanabilir durumda karşımıza çıktığından arkadaş ortamıyla beraber paylaşılacak bir zevk halne geliyor. Rockstar Games yayımcılığını üstlenmiş ve bizlere yıllarca bu seriyi sunmuştur. Bu oyunda yapmanız gereken sizlere verilen görevleri yerine getirmek olacak.

Yaklaşık 17 seneden beri üretilen Grand Theft Auto kısaca GTA serisi Rockstar firmasının çalışmaları ile ortaya çıkmıştır. İlk çıktığı yıllarda yani 1997 yılında henüz 2D idi ve çalışmalarını İngiltere’de sürdürüyorlardı. Gta 3 oyununa kadar 2D yayınlanan seri pekte fazla bilinmiyordu. Fakat Gta 3 ile adından söz ettirmeye başladı. Esas patlamayı ise bu oyundan sonra çıkan Gta Vice City ile yaptı. 3D olan oyun gerek senaryosu gerekse de bir çok farklı şeyi yapabilme özelliği ile her türden oyuncunun ilgisini çekmeyi başarmıştır. Oyunda araba yarışı yapabilmekte, fps tarzı silah kullanabilmekte ve atış yapabilmektesiniz. Aynı zamanda adam dövebilir, taksicilik, polisçilik, dondurmacılık, araba ve motosiklet çalma ve buna benzer daha bir çok şey yapabilirdiniz.

Ev satın alabilir, garaj satın alabilir, dükkan satın alabilir ve ara sıra gelerek oraların hasılatını toplayabilirdiniz. Bunları ister görevleri yaparak, karanlık dünyada gerçekleştirebilirdiniz, isterseniz de temiz yoldan. Fakat oyundaki belli görevleri yapmadığınız zaman haritanın belli bölümleri ve dükkanlar açılmamaktadır. Bu yüzden önce görevleri bitirip daha sonra şehirde özgürce dolaşabilirsiniz. Oyundaki bazı görevler çok zor olduğundan ve tutuklandığınızda silahlarınız sizden alındığından bir kaç şifreyi aklınızda tutmaya ihtiyacınız olacaktır. Bunlardan bir kaç tanesi hala aklımda, sağlık için aspirine, silah için nuttertools, polisten kurtulmak için ise leavemealone. Hey gidi günler. Vice city efsanesinden sonra ise başka bir efsana san andreas doğdu. Bu daha çok özellik istediği için bir çok internet cafe’de ve evlerdeki bilgisayarlarda uzun süre oynanamadı. Fakat oynayanlar ve oynayabilenler mahallede çok şanslı olarak değerlendiriliyordu.

San andreas dönemi de bitip oyun liberty city ile HD boyuta yelken açarken bizler ne yazık ki hala vice city oynamakta ya da yeni yeni San Andreas’a geçebilmekteydik. GTA IV ile ise oyun tamamen HD boyut kazandı ve bugün bile hala çoğu bilgisayar onu kaldırmamaktadır. Fakat son sürüm olan Gta V olağanüstü bilgisayarlarda keyifle oynanmaktadır. Dediğim gibi sürekli mevcut olan genel bilgisayar özelliklerinin üstünde oyun yapan Rockstar firması Türkiye için bir kaç sene daha bu oyunu bekletmek zorundaydı. Tamam bir efsanesin, fakat böyle yeteri kadar para kazanamazsın.

GTA 1 Oyunu indireceklere Minimum Sistem Gereksinimleri

Merkezi İşlem Birimi (İŞLEMCİ) : PII 200 Mhz.

KISA SÜRELİ BELLEK(RAM): 128 mb ram

VİDEO KART(EKRAN KARTI): 32 mb ekran kartı

BOŞ ALAN: 400 Mb

SİSTEM: /Windows 98/Xp

Artıları
  • Çığır açan oynanış
  • Nostalji hissi
Eksileri
  • Çok çok eski grafikler
  • Hikaye ve görevler pek anlaşılır değil

Tanıtım Videosu

Youtube
186496 kez indirildi
Etiketler: ,