Gta London 1961 ikon

Gta London 1961


DMA Design, 1997 yılında bir oyun piyasaya sürdü. Oyun açık dünya üzerine kurulmuş ve kahramanın özgürlüğüne fırsat tanıyan bir tasarımda programlanmıştı. O zamana kadar, oyun dünyasında özgürlük teması kısıtlı olarak işlendiğinden, bu oyun oldukça ses getirmişti demek oyuna haksızlık olacaktır. Çünkü bahsettiğim oyun, dünyada oyun anlayışına farklı bir boyut kazandırmayı başarmıştır. Artık tek düze senaryolar üzerine işleyen oyunlar ve sürekli iyiyi ve doğruyu seçen oyun kahramanları yerine, oyuncuları olabildiğince özgür bırakan ve onların kurallarına göre şekillenen oyun senaryoları kaleme alınacaktır. DMA Design’ın adı artık Rockstar North olmuştur. Bahsettiğim oyunsa tahmin edebileceğiniz gibi Grand Theft Auto’dur.

Bu yazımda değinmek istediğim, GTA serisinin ilk oyunu üzerine getirilen, ikinci eklenti paketi olan, GTA: London 1961 olacak. Bu paket, London 1969 eklentisi ile beraber 1999 yılında serinin ilk oyununa eklendi. London 1969’dan 2 ay sonra, London 1961 paketi oyuncuların beğenisine sunuldu. Neyse, girizgah için teorik bilgileri sizinle paylaştıktan sonra gelelim oyuna ve eklenti paketiyle sunulan yeniliklere. GTA 1 oyununda, gerçi o zaman için henüz seri olmadığı için GTA oyununda diyelim üç adet şehir bulunur. Bunlar sonradan çıkacak oyunlara isim olacak, Liberty City, San Andreas ve Vice city’dir. Görüldüğü gibi bu üç şehir GTA3’ten sonraki oyunların isimlerini oluşturuyor. İlk oyun, zamanın oyun teknolojisine uygun olarak 2 boyutlu olarak tasarlanmıştır. 3. Boyuta geçiş GTA 3 oyunuyla gerçekleşiyor. İki boyut olması sizi hemen korkutmasın, oyun o kadar eğlenceli ki bu konudan şikayet etmeyeceğinize eminim. Ayrıca gelişen oyun standartlarının, ilk zamanlarına şahit olmakta farklı bir duygu olacaktır.

Şimdi biraz da London 1969 paketi ile gelen yeniliklere değinelim. Adından da anlaşılacağı gibi oyunun geçtiği şehir, Londra şehri dikkate alınarak tasarlanmıştır. 1969’un Londra’sı desek belki daha doğru olur. Bu eklenti ile oyuna 30 yeni araç ve 32 yeni görev geliyor. Eklenti ile adeta yeni bir oyun piyasaya sunuluyor yani. Kahramanımız, diğer oyunlarda da olduğu gibi suç işleme konusunda sürekli kendini geliştirme yolunu seçmiş bir adam. Oyunda birçok farklı görev alarak şehrin sahibi olmaya çalışıyoruz. Şehri ateşe vermek ve biraz terör estirmek de cabası. Kan ve ateş, işte bütün mesele bu. Sonuç olarak GTA oyunlarını sevenlerin ve ilk oyunun atmosferini merak eden kişilerin bu eklentiyi denemesi yerinde olacaktır. Bir diğer güzel konu ise, günümüzde grafik kalitesi bakımından gelişmiş olup, oyuncuya farklı hiçbir şey sunmayan oyunlar yerine sektörde çığır açmış bir oyunun nostaljisi hakkında fikir edineceksiniz. Bir klasiği kendi gözlerinizle görmek gibi bir şey bu. Hepinize keyifli oyunlar.

GTA London 1961 Oyunu indireceklere Minimum Sistem Gereksinimleri

Merkezi İşlem Birimi (İŞLEMCİ) : Pentium I 0.07 Ghz.

KISA SÜRELİ BELLEK(RAM): 0.016 Gb ram

VİDEO KART(EKRAN KARTI): 0.01 Gb video kartı

BOŞ ALAN: 0.070 Gb boş alan

SİSTEM: Windows 98/Xp

En son Nis 25, 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Gta London 1961 Tanıtım Videosu

Gta London 1961 oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Gta London 1961 YAPILAN YORUMLAR
 • mahamet mustafa
  6 sene önce

  ben sevdimde benim vindosum windos7 corpatiyon

 • SALİH
  6 sene önce

  OYUN GÜZELMİ WİNDOWS 7 ÇÖKERTİRMİ

 • süleyman seyda
  6 sene önce

  ben hayatımda böyle güzel oyun görmedim

 • efe
  6 sene önce

  beyler oyun nasıl yani oyunda neler geçiyo

 • kagan
  6 sene önce

  32 yada 64 bit diyor ne yapıcağın yardım edin ltfn.

  • Admin
   6 sene önce

   Yani ikisi de olur demek.

 • eymen
  7 sene önce

  cok iyi

 • Yiğit
  7 sene önce

  Benim pc windows 10. Bir türlü çalıştıramadım .Acaba win 10 olduğu içinmi çalışmıyor?

  • Admin
   7 sene önce

   Uyumluluk modunda çalıştırabilirsin.

 • mert
  7 sene önce

  serkan aynn cok güzel

 • Serkan
  7 sene önce

  ben bu oyunu Gta London 1961 çok sevdim