Legends of Honor ikon

Legends of Honor


Goodgame Studios tarafından geliştirilen ve tarayıcı tabanlı bir oyun olan Legends of Honor strateji türünde bir oyun.

Kaleler, zırhlı şövalyeler, gösterişli ordular gibi Orta Çağ esintilerinin bolca bulunduğu oyunda bu saydıklarımızın yanında Orta Çağ Avrupa’sına ait pek çok sayıda farklı detay görmek mümkün. Oyun Orta Çağ döneminde geçmesine rağmen yoğun ve uzun süren savaşlar barındırmıyor. Bu sayede strateji geliştirmeye daha çok zaman ayırıyoruz ki bu da aslında bir strateji oyununda olması gereken bir özellik. Yoğun şekilde savaş yapmak için piyasada bir çok oyun bulunuyor zaten.

Oyuna giriş yaptıktan oyunu oynayacağımız ve tüm stratejileri geliştireceğimiz ülkemiz ile Lady Jasmine adındaki bir bayan bizi karşılıyor. Jasmine bize yeni evimizi tanıtarak göreve başlıyor. Ardından oyunda kullanacağımız kaynakları, bu kaynakları ne şekilde elde edebileceğimizi ve geliştirip daha iyi noktaya getireceğimizi de anlatıyor. Jasmine’in bu yardımlarının ardından ise oyuna başlıyoruz.

Temel olarak kale, kaynak ve inşa edilen güçler üzerinden ilerlenilen Legends of Honor’da ağaç ve kütük ihtiyacımızı kalenin çevresinde bulunan ormanlık alandan temin edebiliyoruz. Aynı zamanda inşa edeceğimiz yapılarda kullanabileceğimiz taşları da ormandan elde ediyoruz. Taş ve ağaçları elimizde gözüken çekiç vasıtasıyla ihtiyaç duyduğumuz yere tıklayarak elde ediyoruz.
Oyunda bulunan harita sayesinde nerede bulunduğumuzu ve çevremizde kilerin bulunduğunu görmemiz mümkün. Yakında görünen yabancıların üzerine adamlarımıza göndererek paralarını almamız da mümkün. Yabani Toprak Savaşçıları, Altın Pençe Birliği ve Kül ve Gölge Şövalyeleri isimlerinde toplamda 3 sınıfın bulunduğu oyunda bu sınıflardan birini seçerek oyuna dahil olabiliyoruz.
Yaptığımız saldırılarla ganimetlerimizi arttırabildiğimiz gibi kale ve topraklarımızı da büyüterek krallığımızı çok daha iyi bir yer haline getirebiliyoruz. Oyun sakin bir yapıya sahip gibi görünse de kalemizin etrafında ele geçirmek isteyen çeşitli düşmanlar bulunuyor. Dolayısıyla iyi bir de savunma stratejisi belirlemek gerekiyor.

Legends of Honor, gayet şık ve güzel görselliği ve grafikleri, kaliteli konusu gibi özellikleriyle oyunseverlere iyi bir oyun alternatifi sunuyor.

En son Ağu 11, 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Legends of Honor Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP / Vista / 7 / 8 / 10
İşlemci : Intel Pentium 4 veya AMD eşdeğeri ve üstü
Ram : 512 MB
Harddisk Alanı : 100 MB
Ekran Kartı :
DirectX : DirectX
Artıları
  • PvP odaklı
  • Devamlı güncelleniyor
  • Oyuncu gruplaşmaları
Eksileri
  • Öde kazan elementleri mevcut
  • Ağır arayüz

Legends of Honor Tanıtım Videosu

Legends of Honor oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Legends of Honor YAPILAN YORUMLAR