Max Payne 1 ikon

Max Payne 1

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 76 / 4,47
Loading...

İskandinav bir oyun firması olan Remedy Entertainment tarafından geliştirilen Max Payne 1 aksiyon türünde çok sayıda oyuncusu olan bir oyun. Özellikle oyunun çıktığı zamanlarda benzer bir oyun olmaması Max Payne’i oldukça popüler hale getirmiş ve son derece geniş bir üne kavuşturmuştu.

Hemen hemen herkesin izlemiş olduğu Matrix filminin slow motion kamera teknolojisinin de kullanıldığı oyunda, oyunla aynı ismi taşıyan karakterimize hayat veriyoruz. Dürüst ve başarılı bir polis olan karakterimiz Max Payne, ailesinin öldürülmesiyle intikam almak için yola çıkıyor ve oyun bu şekilde başlıyor. Max Payne’in ailesi Valkyr adı verilen ve inanılmaz bir derecede yayılmakta olan bir uyuşturucu hapı içip Payne’in evini basan bir avuç serseri tarafından öldürüldüğünden dolayı Max Payne bu olayı çözmek istemektedir. Hem karısının ve çocuğunun intikamını almak hem de bu Valkyr denen hap işinin arkasında kim olduğunu bulmak için narkotiğe geçen karakterimiz, gizli ajan olarak uyuşturucu mafyasının içine sızar. Son derece zor bir işe kalkışan Max Payne, hem kendisinin gizli bir ajan olduğunu bilen yakın bir dostunun öldürülmesi hem de kötü bir kumpas neticesinde bir suçlu konumuna düşerek New York’ta arananlar arasına girer. Bu karakterimizin yalnız kalmasına ve ailesinin intikamını alması için tek başına mücadele etmek zorunda kalmasına sebebiyet verir. Bu mücadelede yolu bazen mafyayla, bazen polisle, bazen de derin devletle kesişen Max Payne oldukça büyük güçlüklerle mücadele etmektedir. Oyun, zaman zaman sıra dışı zaman zaman da sıradan ilerleyen bir hikayeyle finale doğru ilerlemektedir.

Sahip olduğu grafikler ve modellemelerle ile zamanında devrim yapan Max Payne, harika hikaye ve kurgusuyla ön plana çıkıyor. Dönemine göre yeni bir teknoloji olan üç boyutlu bir oyun motoru ile geliştirilen Max Payne 1, çok çeşitli düşmanlarla mücadele etmenize ve çatışmanıza olanak sağlıyor. Silah ve çatışma sahneleri ile son derece etkileyici olan oyunun filminin de olduğunu söylemekte fayda var. Çok sayıda silahın bulunduğu oyunda modellemelerde ince detaylara kadar çok iyi düşünülmüş. Örneğin duvardaki kurşun izleri dahi çok net bir şekilde görünmekte.

Oyun dünyasında adeta bir baş yapıt olan, polisiye, çatışma, aksiyon ve macera unsurlarını bir arada bulunduran Max Payne 1, hala oynamamış olan oyunseverler için kesinlikle harika bir alternatif.

En son Eki 2, 2020 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Yenilikçi slow motion çatışmalar
  • Karmaşık oyun senaryosu
  • Oyun yükleme süreleri çok hızlı
Eksileri
  • Yapay zeka kötü
  • Düşmanlarda ve görevlerde çok fazla değişiklik yok

Max Payne 1 Tanıtım Videosu

Max Payne 1 oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Max Payne 1 YAPILAN YORUMLAR