Rappelz ikon

Rappelz

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 2 / 2,00
Loading...

Bu ücretsiz MMORPG’de farklı bir geçmişe ve özelliklere sahip üç ırk mevcut; Gaia, Deva ve Asura.

Rappelz’in hikayesi kısaca şöyle: Gaia kıtasında üç farklı ırk huzurlu bir yaşam sürüyordu. Devalılar ve Asuralılar tanrıların bu dünyanın gelişmesi için göndermiş olduğu kulların soyundan gelirler. Gaialılar ise yaradılıştan bu yana bu doğanın bir parçasıydı. Gün geldi Gaialılar arasında özel güçlere sahip olan bir genç kız bir kâhin olarak yükseldi ve Tanrılara meydan okudu.Bu sesin beklenmedik yükselişi var olan huzuru bozdu ve beraberinde savaş ve karanlık güçlerin belirmesine yol açtı. Bu dönemden bu yana yıllar geçti, Cadı kurban edildi ancak etkisi ve amansız mücadelesi devam etmekte. Yolunuzda efsaneleşmiş kahramanlar ve beklenmedik canavarlarla karşılaşacaksınız.

Rappelz’in kara bulutlarla kaplanmış olan fantastik dünyasında her oyuncu kendi oyun zevkine yakışan sınıfı bulacaktır. Hem de ücretsiz! 25 sınıf arasında her klasikleşmiş MMORPG’de olduğu gibi hasar yaratıcı, tank sıfatı alan ve iyileştirici sınıflar bulunmakta. Elbette Rappelz dünyasında evcil yaratıkların getirdiği zenginlikten dolayı en ilgi çekici sınıflar çağrıcı grubu: Ruh Çelen, Ruhların Efendisi ve Doğanın Ruhu.

Deva ırkı, savunmasının güçlü olmasını isteyen oyuncular için tasarlanan şifa ve kutsamaya açık bir ırk. Deva ırkından bir karakter yaratıp Kutsal Şövalye olarak ışığın temsilcilerini savunabilir, Rahip olarak kendi grubunuzun şifacısı ve kutsayıcısı olarak takımın can direği olabilir, Eğitmen olarak da yaratıkları yeryüzüne indirebilirsiniz. Savaşçılık yetenekleri ile ön plana çıkan bu Gaia mensupları su, toprak, rüzgâr ve ateş sınıflarına ait tüm yetenekleri kullanabiliyorlar. Özel konsantrasyon yeteneği ile kritik vuruşlar yaparak, düşmanlarına karşı beklenmedik darbelerle üstünlük sağlayabiliyorlar. Karanlığı temsil eden Asura ırkı ise kavurucu ateş ve rüzgâr temelli yetenekleri ile göze çarpıyor. Savunma yeteneği ve canı az olan bu ırk, büyük hasarlar verebilen Suikastçı, Kara Büyücü, ve etraftaki yaratıkları kontrol edebilen Ruh Çelen gibi yetenekli fakat kırılgan savaşçılara sahip.

Bundan sonrası MMORPG hayranlarının tercihine kalmış. İstediğin ırkı seçip bu maceraya sende katılabilirsin.

Rappelz dünyası harika yaratık sistemi ile tam bir görsel şölen

Bu ücretsiz fantastik oyun 2010 yılında Level Oyun Dergisi tarafından En Detaylı Yaratık Sistemine Sahip Oyun olarak seçildi. Yanınıza alacağınız yaratığınız ile tüm Rappelz kıtasını dolaşıp, Cadı ve Fanatiklerine karşı mücadele verebilirsiniz. Kıtanın her bir noktasında sizi bekleyen yeni bir macera olduğundan emin olabilirsiniz.

Maceraya başladığınızda her çırak gibi kendinizi Çaylaklar Adasında bulacaksınız ve ilk adımlarınızda ırkınıza ait bir rehber size eşlik edecek. Bu rehberin vereceği bilgiler sayesinde bir görev zincirini takip edeceksiniz. Eğer antrenörleriniz Sistina, Gildas ve Lanselot’un sizlere çizeceği güzergâhtan şaşmazsanız Rappelz dünyasının sırlarını keşfedebilir ve Gaia kıtasının sunduğu birbirinden ilginç maceralara yelken açmak için hazır olursunuz. Online oyun indirmek isteyenlerin en keyifli tercihlerinden birisi olacaktır.

Her maceraperestin bir yoldaşa ihtiyacı vardır, Çaylaklar Adasında bulunan çağrıcı Rudmiyu sizlere bu konuda değerli tavsiyelerde bulunacaktır. Oyun içerisinde 25’ten fazla evcilleştirebilen yaratık bulunmakta ve her yaratığın özellikleri ve nadirliği ayrı boyuttadır. Sınıfınıza en uygun yaratığı bulup ondan bir can dostu yaptığınızda maceranın getirdiği yükün hafifleyeceğinden hiç şüpheniz olmasın.

Zindanlar, oyun içi etkinlikleri ve bir birinden zevkli görevlerle harika bir macera

Bu ücretsiz MMORPG en yakın arkadaşlarınızla birlikte keşfedeceğiniz ve doyumsuz saatler geçireceğiniz farklı seviyelerde zindanlar içeriyor. Son Epic 7 güncellemesi ile artık oyuna zoru seven oyuncular için daha yüksek seviyede yaratıklar içeren Saklı Zindanlar eklendi. Rappelz’in sunduğu heyecanlardan bir tanesi olan zindan savaşları hafta sonları gerçekleşmektedir. Klanlar Pazartesi’nden Perşembeye kadar zindanı kuşatma hakkına sahip olmak için zamana karşı yarışıyor, En iyi zamanı gerçekleştiren klanlarsa zindan sahiplerine meydan okuyor.

Eğer grup olarak savaşmayı sevmiyorsanız, Rappelz topraklarda farm yapabileceğiniz özel alanları bulmak mümkün. Tamamen ücretsiz olan oyunda, karakteriniz için gerekli olan eşyaları bu alanlarda yaratıklardan düşürmeyi deneyebilirsiniz. Değerli bir eşya düşürmenin mutluluğunu hepiniz bilirsiniz. Ayrıca karakteriniz için gerekli olan eşyaları tamamlamış olduğunuz görevler ile elde edebilirsiniz. Oyundaki görevler RPG ruhunu yaşatırken, doyumsuz vakit geçirmenize ve gerçekten eğlenmenize yardım edecek.

Arkadaşlarınızlar birlikte olma zamanı, Klanınızı kurup Zindanları ele geçirin.

MMORPG oyunların vazgeçilmez özelliklerinden biri olan birlik sistemi, elbette 2011’in en iyi MMORPG’lerinden biri olan Rappelz’de de mevtcut. Klan olarak adlandırılan bu sistem sayesinde oyuncular arasında birlik sağlanabiliyor.

Klanlar grup halinde haftalık zindan etkinliklerine katılıp diğer klanlarla karşı savaşıyorlar. Örneğin, haftalık yapılan bir zindan savaşında başarılı olan klanlar, o zindanı yöneten klan ile savaşıyor. Kazanan taraf diğer zindan etkiliğine kadar –yani 1 hafta– o zindanı yönetme yetkisini eline alıyor. Takım oyunu ve stratejiler burada devreye giriyor.

PvP

Rappelz harika grafik görüntüsü ve oyun yapısıyla tam bir MMORPG. Zindan savaşlarının dışında Ölüm Arenası veya şehirlerde bulunan arenalarda PvP’nin tadını çıkartabilirsiniz. Ayrıca PK moduna geçerek şehirlerin dışında istediğiniz oyuncuya meydan okuyabilirsiniz. Ancak PK’nın ahlak sistemine bağlı olduğu unutmamanız gerekiyor.

Rappelz’in sunacağı güç denemelerine gereğinden fazla hazır olmak isteyenlerinizin çantasında bulunmasını tavsiye ettiğimiz birkaç ürün.

Saklı Köy Pasaportu
Pasaport size her an bu gizemli köye giriş fırsatı verir…
Saklı Köy’de çok makul fiyatlara çok özel ürünler ve binekler bulmak mümkün. Yüksek seviyeli silahlar ve zırhlar, çekici Lak takas oranları ve eşsiz görevlerin hepsi orada!
Ayrıca oyuna bağlı olmasanız bile enerji rejenerasyonunuzu iki katına çıkartacak. Ayrıca Saklı Köy kutsamacısı Madosa Kart’tan da yararlanabileceksiniz.

Enerji Tasarrufçusu
Enerji restore eder ve bir saat boyunca enerji kaybını önler, böylece maksimum tecrübe miktarı kazanmanıza yardımcı olur.

Yulaf Tostu
Tost yaratığınızın tecrübe kazancını 1 saat boyunca 50% artırır

Kutsanmış Su Şişeceği
Ölünen yerde dirilmenizi sağlar ayrıca kaybedilen tecrübe ile HP-MP’lerin tamamını restore eder.

Rappelz yeni güncelleme ve oyun içi eklentileriyle 2011’in en iddalı MMORPG lerinden biri olmaya şimdiden hazır. Ne dersiniz sizinde bu maceraya katılma vaktiniz gelmedi mi ?

En son Nis 8, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Rappelz Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP / Vista / 7 / 8
İşlemci : Pentium-IV 3GHz
Ram : 1 GB
Harddisk Alanı : 512 MB
Ekran Kartı : GeForce 8600 GT / Radeon X800 GT
DirectX : DirectX 9
Artıları
  • Süper evcil hayvan sistemi
  • Geniş sınıf seçenekleri
  • Zindan kuşatma özelliği
  • Derin tutorial bölümü
Eksileri
  • Buglar olabiliyor
  • Grafik seçenekleri sınırlı
  • Modası geçmiş oyun fizikleri

Rappelz Tanıtım Videosu

Rappelz oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Rappelz YAPILAN YORUMLAR