Richard Burns Rally ikon

Richard Burns Rally


2004 yılında piyasa sunulan, Warthog tarafından geliştirilen ve SCI tarafından yayımlanan Richard Burns Rally, lansmanın da En Gerçekçi Ralli Simülasyonu cümlesini kullanmıştı. Yayınlandığı dönem Colin McRae’nin şöhretini elinden alması beklenen ve görüntülerle de bunu destekleyen oyun büyük bir sükse ile kullanıcılara sunulurken beklentileri, hatta daha fazlasını karşılayan bir içeriğe sahipti.

Ralli dünyasında bir fenomen olan, Richard Burns ismi üzerinden duyurulan oyun, piyasayı elinde tutan Colin Mcrae’nin liderlik koltuğuna göz dikmişti. Colin Mcrae’nin birinci oyunundan sonra çıkan diğer iki oyun ve ara sürümler kullanıcıyı tatmin etmemiş olacak ki Richard Burns hiç zorlanmadan büyük bir kullanıcı kitlesine ulaştı. Oyuna göz attığımızda seçenekler arasında Citroen, Subaru ve Peugeot gibi birçok araç seçeneğinin bulunduğunu görülmekte. Ayrıca araçların ve oyunun son derece mükemmel sürüş heyecanı sunduğunu da vurgulamak gerekiyor. Özellikle direksiyon, oyun içi yönlendirme ve seslerin birbiriyle uyumlu olması kullanıcının oyundan maksimum düzeyde keyif almasını sağlıyor.

Oyuna Giriş

Oyuna ilk olarak size özel yarattığınız profil ile başlıyorsunuz. Eğer sistem gereksinimleriniz oyunun ihtiyaç duyduğu özellikleri karşılamıyor ise options bölümünden bilgisayarınıza uygun seçenekleri belirleyebilirsiniz. Oyuna başladığınızda ise iki aşamalı bir teste tabii tutuluyorsunuz. İlk aşamada basit sürüş teknikleri hakkında bilgi alırken ikinci aşamada gelişmiş sürüş tekniklerini uyguluyorsunuz. Burada testin oyun içi yönlendirmede büyük bir etken olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Birden çok ülke seçeneği ise bir artı olarak görünse de hava şartlarının ülkelere göre değişiklik göstermesi bir dezavantaj olarak öne çıkıyor. Ayrıca seçeceğini ekipmanlar ve lastiklerde sürüş tekniğinizi doğrudan etkiliyor.

Oyun içerisinde ise interaktif bir kurgu olduğu söylenebilir. Basın mensupları ve seyirciler dahi yola çıkabilirken herhangi birine çarpmanız durumunda size seyirciler yardım edebiliyor. Ayrıca menü aracılığıyla yardım almanız durumunda sürenize 20 saniye eklendiğini de unutmamanız gerekiyor. Özetle birçok oyuncunun 2004 yılında favori oyunu arasında yer alan Richard Burns Rally her detayı en ince ayrıntısına kadar işlemiş gibi görünüyor.

En son Kas 30, 2020 tarihinde güncellenmiştir.

Richard Burns Rally Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows 98/ME/2000/XP
İşlemci : Pentium 2 @ 266 MHz
Ram : 256 MB
Harddisk Alanı : 3.1 GB
Ekran Kartı : 64 MB
DirectX : DirectX 9.0
Artıları
  • Realistik araç hasarı
  • Yapay zeka az hata yapıyor ve iyi zamanlarda etap tamamlıyor
  • Gerçekçi çevre ve seyirci unsurları
Eksileri
  • Zor oynanış

Richard Burns Rally Tanıtım Videosu

Richard Burns Rally oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Richard Burns Rally YAPILAN YORUMLAR
  • Murad
    4 sene önce

    cok guzel ben beyendim