Street Fighter IV Champion Edition ikon

Street Fighter IV Champion Edition


Street Fighter IV Champion Edition oyunu CAPCOM firmasının efsanevi dövüş oyunu Street Fighter serisinin cep telefonları ve tabletler için geliştirilmiş sürümüdür. Atari salonlarında oyun oynadığımız günlerden tanıdığımız CAPCOM yine kendi kalitesine yakışan bir işe imza atıp mobil cihazlarda oynayabileceğiniz en heyecan verici 3D dövüş oyunlarından birini bizlerle buluşturuyor. Oyunu Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak Android işletim sistemine sahip cihazlarınıza yükleyebilirsiniz.

Oyun her ne kadar ücretsiz olarak sunulsa da size 4 kontrol edilebilir karakter sunuyor ve bunlara ek olarak yapay zeka tarafından kontrol edilen ( bilgisayara karşı dövüşebileceğiniz ) 3 karakter daha bulunuyor. Oyunda bulunan 32 dövüşçünün  tamamını seçmek isterseniz tam sürümün kilidini açmanız gerekiyor. Tabi ki tam sürümün kilidi bir miktar ücret karşılığında açılıyor. Oyunun Android versiyonunda Android cihazlar için özel olarak eklenmiş Dan karakteri de bulunuyor. Oyunda bulunan tüm karakterler ise şu şekilde : Sakura, Dee jay, Ryu, Zangief, C. Viper, E. Honda, Guile, Chun-li, Blanka, Balrog, Cody, Makoto, Sagat, Akuma, Poison, Cammy, Ken, Dan, Ibuki, Fei Long, Vega, Dhalsim, M. Bison, Dudley, Yun, Abel, Evil Ryu, Guy, Gouken, Elena, Rose ve Juri.

Oyunu arcade modunda tek kişi bilgisayara karşı internet bağlantısı gerekmeden oynayabileceğiniz gibi Champion Edition modunda wifi ile multiplayer olarak dünyadan oyunculara karşı oynayabiliyorsunuz. Oyunu çok sayıda oyuncu oynayabildiği için çok güçlü rakipler ve yeni başlayanlara karşı mücadele edebilirsiniz. Training modunda kontrolleri pek bilmeyenler ve yeni hareketler öğrenmek isteyenler için öğretici bölümler bulunuyor ve burada pratik yaparak reflekslerinizi geliştirip tuş kombinasyonlarını yapmak konusunda ustalaşabiliyorsunuz. Survival modunda ise seçtiğiniz karakterle diğer tüm karakterlere karşı sıra sıra oynuyorsunuz. Burada arcade modundan farklı olan şey ise enerjiniz bir sonraki dövüşçü ile dövüşürken tam dolmuyor. Çok küçük biraz enerji ekleniyor ve sonraki rakiple bu enerji ile dövüşüyorsunuz. Oyunda seçebileceğiniz 4 farklı zorluk seviyesi bulunuyor.

Street Fighter oyunlarının başarılı oynanışı formülü sezgisel dokunmatik oyun kontrolleri ile birleştirilerek özel hareketleri ve süper, ultra kombolar yapmanıza imkan tanıyor. Oyunda yönlendirmeye yarayacak pad ve 4 adet saldırı tuşu bulunuyor. Saldırı tuşlarının arasında bulunan “SP” tuşu sizin özel hareketler ve kombolar yapmanızı sağlıyor. Oyunun sunduğu bir diğer olanak ise bluetooth ile bir oyun kolu bağlayarak oyunu tıpkı bir konsol oyunu gibi oynayabilmeniz. Oyundaki arayüzler, karakterler ve dövüş ringleri gerçekçi 3D grafikler kullanılarak özgün, özenli ve komplike bir şekilde tasarlanmış. Oyunun ses sistemi de Street Fighter oyunlarında alıştığımız düzeyde son derece başarılı.

En son Nis 22, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Karakter çeşitliliği
  • Android'e özel Dan karakteri
  • Muhteşem 3D grafikler
  • Başarılı oyun sesleri
Eksileri
  • Karakter kısıtlaması

Street Fighter IV Champion Edition Tanıtım Videosu

Street Fighter IV Champion Edition oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Street Fighter IV Champion Edition YAPILAN YORUMLAR