Thief II The Metal Age ikon

Thief II The Metal Age

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 19 / 4,75
Loading...

Thief II: The Metal Age, Looking Glass Studios tarafından geliştirilen aksiyon türünde ve bir serinin ikinci oyunu olma özelliğini taşıyan bir oyun.

Serinin ilk oyununa benzer bir oyun alanına sahip oyunda eklenen yeni bazı elemanlar bulunuyor. Teknolojik özelliklere sahip olduğu görülen bu elemanlara örnek olarak Scouting Orb adı verilen uzak göz kamerası verilebilir. Bunun yanında yapay zekada yapılan değişiklikler ile ile düşman asker ve koruyucuları da çok daha zeki hale getirilmiş durumda. İlk oyunda olduğu gibi en önemli ekipmanlarımızı oluşturan oklara asma oku eklenmiş. Yapıştırma işleri için kullanabileceğimiz bu ok ahşap yüzeylerin yanı sıra metal ızgaraların üzerine de yapıştırma özelliğine sahip. Aynı zamanda oyunda dikkati çeken bir başka eklenti de yeni eklenen iksirler.

Thief II: The Metal Age’de görevler serinin ilk oyunu Thief: The Dark Project’e oranla daha tipik hırsız davranışları olacak şekilde güncellenmiş durumda. Oyunun çoğunluğunda The City adı verilen ve oyunun geçtiği şehirdeki zengin sakinleri soymakla vakit geçiriyoruz. İlk oyunu oynayanların bileceği gibi ilk oyunda mezar baskınları ve canavarlardan kaçma gibi görevler yoğunluktaydı. Thief II’de de bu görevler olmakla birlikte biraz daha azaltılmış durumda. Özellikle oyundaki canavarlar, serinin ilk oyununu oynayanlar için oldukça tanıdık gelecek. Bu tanıdık canavarların yanında konaklara kupa olarak monte edilmiş Burrick kafaları, yeni zombiler, Hammer Haunts gibi çeşitli ve oldukça kaliteli canavarlar oyuna dahil edilmiş durumda. Serinin ilk oyununda olduğu gibi çeşitli zorluk seviyelerinin bulunduğu oyunda, zorluk seviyesi tasarımı da ilk oyuna oranla biraz farklı yapılmış.

Tıpkı serinin ilk oyununda olduğu gibi son derece kaliteli grafiklere sahip olan oyunda sesler de aynı kaliteyi korumuş gözüküyor. Zaten Thief serisini sesler konusunda oyun dünyasında farklı bir alana koymak gerekiyor.

Farklı yapısı ve kalitesiyle Thief II: The Metal Age, aksiyon türünü seven oyunseverler için son iyi bir oyun deneyimi sunuyor.

En son Eki 24, 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Garret son derece etkileyici bir başkahraman
  • Önceki oyuna göre seslendirmeler çağ atlamış
  • Gizlenme türündeki oyunlara ilham veren bir oyun
  • Oyun mekanikleri çok iyi dizayn edilmiş
  • Oyunun atmosferik yapısı oyuncuyu içine çekiyor
Eksileri
  • Eşyaları hızlı değiştirmek istediğinizde envanter arayüzü tam bir sıkıntı
  • Bazı bayan seslendirmeleri çok acemice kaçmış

Thief II The Metal Age Tanıtım Videosu

Thief II The Metal Age oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

TAVSİYE İÇERİKLER
Thief II The Metal Age YAPILAN YORUMLAR