World of Warships ikon

World of Warships


World of Warships oyunu Wargaming Group Limited tarafından geliştirilen online gemi savaşı oyunudur. Savaşın seyrini değiştiren gemilerin savaştaki rolleri hakkında bilginiz yoksa bu oyunda sonuna kadar hissedebilirsiniz. Oyunu Windows 10 ve üzeri işletim sistemine sahip bilgisayarlarda ücretsiz olarak indirip oynayabilirsiniz.

Oyunda denizin üzerindeki her türlü savaşa tanıklık edeceksiniz. Bugüne kadarki hiçbir savaş oyununda göremeyeceğiniz 200’den fazla gemi çeşidi oyuna eklenmiş. Gemilerin grafikleri çok detaylı ve ayrıntıları savaşın kazananını belirliyor. Her geminin farklı özellikleri var ve bunları iyi tanıyıp stratejinize dahil ederek düşmanınıza üstünlük kurabilirsiniz. Uçak gemisinden yollayacağınız bir savaş uçağı filosu veya size saldıran denizaltıları yok edecek bir destroyer veya düşmana direk saldıracak bir kruvazör ile savaşın seyrini değiştirebilirsiniz.

Oyunda dilerseniz hızlı oyuna başlayıp rastgele oynayabileceğiniz gibi daha detaylı ve liderlik panolarında yükselmek için de oynayabilirsiniz. Yalnız başına savaşabileceğiniz gibi arkadaşlarınızla bir takım oluşturabilirsiniz. Oyunda sadece düşmanlarınızla online savaş halinde değil, dilerseniz belli bir senaryo dahilinde oynayabilirsiniz. Bu senaryolardaki görevler bazen bir kaleyi düşmanlardan kurtarma, bazen bir geminin korumasını sağlamak için ona eskortluk etme bazen de rehineleri ve geride kalanları kurtarma şeklinde olabiliyor.

Oyunda sahip olduğunuz filo üzerinde çeşitli yükseltmeler ve özelleştirmeler gerçekleştirebiliyorsunuz. Sancak, kamuflaj gibi kişiselleştirmelerin yanı sıra filonuzun gücünü artıracak iyileştirici donanımlar da oyunda yer alıyor. Ayrıca komutanlar alarak da filolarınızın güçlerini artırmanız mümkün.

Oyundaki savaş mekanları da oldukça ilgi çekici ve çeşitli. Kimi zaman kutuplara yakın buzlu denizlerde mücadele ederken, kimi zaman tropikal bir denizin kayalıklar ve adacıklarla dolu atmosferini yaşayabilirsiniz. Bu şekilde savaşacağınız 31 farklı mekan bulunuyor. Bu savaş mekanlarının kiminde sisle kiminde kar yağışı ile kiminde ise yağmurla da uğraşmanız gerekecek.

Oyundaki denge sistemi çok iyi sağlandığı için oyuncular daha uzun süreli oynuyorlar. Herkesin kazanabileceği eşit mesafedeki ödüller sayesinde hem oyun içi adalet sağlanıyor hem de rekabet ortamı daha çok kızışıyor. Ayrıca günlük verilen hediyelerin yanı sıra etkinliklerden kazanacağınız ödüller de çok tatmin edici.

En son Nis 5, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

World of Warships Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows 10 sürüm 14393.33 veya daha üstü
İşlemci : Core2Duo 2.7 GHz, AMD Athlon II 3 GHz
Ram : 2 GB
Harddisk Alanı : 39 GB
Ekran Kartı : 1 GB VRAM, nVidia GeForce 8800GT/9600GT, Intel HD 4600, nVidia GeForce 740m/830m, AMD Radeon HD 4650
DirectX : DirectX 9
Artıları
  • Muhteşem grafikler
  • Gemi çeşitliliği
  • Senaryo dahilinde oynayabilme
Eksileri
  • Boyutu çok büyük olduğu için indirmek çok uzun sürüyor

World of Warships Tanıtım Videosu

World of Warships oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

World of Warships YAPILAN YORUMLAR