Zuma’s Revenge ikon

Zuma’s Revenge

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 14 / 3,50
Loading...

Zuma’s Revenge, PopCap Games tarafından geliştirilen Zuma serisinin devamı niteliğinde olan oldukça eğlenceli ve bağımlılık yapıcı bir aksiyon oyunudur. Oyun ilk oyundan 6 sene sonra yani 2009 yılında oyunculara sunulmuş ve ilk oyun gibi oldukça beğenilmiştir. Bu tarz küçük görünen ama bağımlılık yapan oyunların başarılı yapımcısı olan PopCap Games’i Plants vs. Zombies, Peggle ve Bejeweled gibi oyun serileri ile tanıyoruz.

Zuma’s Revenge oyununda yine Zuma dünyasında yeni bölümlerde Tiki canavarları ile mücadele edeceksiniz. Bu savaşta kurbağa sizin yardımınıza ihtiyaç duyuyor. Bunun için taş küreleri yine renklerine göre aynı renklerin yanına fırlatacaksınız. Mekanlar da tıpkı önceki Zuma oyununda olduğu gibi antik mekanlar olacak. Ama bu kez daha zorlu ve daha çok yetenek gerektirici ilginç bölümler de karşınıza çıkacak.

Zuma Deluxe ve Zuma’s Revenge oyununu karşılaştırdığımızda ilk dikkatimizi çeken zorluk seviyeleri oluyor. Zuma Deluxe çok daha kolay bir oyunken Zuma’s Revenge daha zor bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle boss bölümleri ve bu bölümlerdeki saldırılardan kaçmak oldukça zor. Kaçabildiğiniz zaman da bosslara top fırlatıp onları yok etmek de oldukça güç. İlk oyunda sadece ekranın ortasında durup sıra ile gelen toplara top fırlatıyordunuz. Bu oyunda ise oyun size birden fazla lokasyonda olabileceğiniz, ekranın alt köşesinde düz bir çizgide hareket edeceğiniz bölümler de sunuyor.

Zuma’s Revenge oyunculara 6 ana bölüm altında 60 bölüm ve bonus bölümler sunuyor. Her ana bölümün sonunda bir boss bölümü yer alıyor ve tahmin edebileceğiniz gibi her boss bir öncekinden daha da güçlü ve zorlu olarak karşınıza çıkıyor.

Oyunun sistem gereksinimleri çok düşük olmasına rağmen oyunda grafik seçeneği için düşük ve yüksek seçenekleri sunulmuş. Yani kısacası oyunu neredeyse her bilgisayarda rahatlıkla oynayabilirsiniz.

En son Eki 8, 2020 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Klasik oynanış iyi geliştirilmiş
  • Birden fazla oyun modeli
  • Yeni güçlendiriciler
  • Boss bölümleri
  • Güzel görsel kalite
Eksileri
  • Çok zor olmamış
  • Adanın her tarafı birbirine benziyor

Zuma’s Revenge Tanıtım Videosu

Zuma’s Revenge oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Zuma’s Revenge YAPILAN YORUMLAR