GTA 2

GTA 2

LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu12.4 MB
İşletim SistemiWindows XP / 7 / 8 / Vista
Eklenme TarihiKasım 25th, 2015
Hemen indir (12.4 MB)
41996 kez indirildi

Puanlama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(102 votes, average: 3,56 out of 5)
Loading...Loading...

Rockstar Games tarafından üretilen GTA serilerinin 2. oyunu. Şöyle bir geçmişe dönüp bakıyorum da ne kadar da uzun zaman geçmiş. Önce GTA ve arkasından GTA2 bize muhteşem bir oyunu tanıtan ilk iki oyundur.

Oyun karşımıza ilkinde olduğu gibi kuş bakışı ve iki boyutlu çıkıyor. Grafik açısından baktığımızda o zamanlar çıkan oyunlar için (1998) gayet başarılı. Gerek arabalar olsun gerek binalar olsun GTA zaten bizi hep tatmin etmişti bu konuda. Rockstar Games çıktığı yılların hepsinde bize mevcut teknolojiyi zorlayacak oyunlar sundu.

Oyunun konusu her GTA’da olduğu gibi mafyanın içinde çeşitli görevleri yerine getiren bir tetikçiyi oynuyorsunuz. Oyun içinde defalarca suç işliyor, polislerden kaçıyor ve ölüp ölüp diriliyorsunuz. GTA 2 adam öldürdükçe ve görevleri bitirdikçe size para veriyor.

BUSTED OLMAK!

Aslında oyunun temel amaçlarından biri de polislere yakalanmamak. Görevleri yaparken polislerle sürekli içli dışlı olmanız söz konusu. Şehir trafiğinde polislerden kaçmak ise ayrı bir ustalık. Beş kademeli canınızın çoğunu polislere kaptıracağınız kesin. Polisler sizi yakaladığındaysa bir miktar para kaybı ve yeniden bölüme başlamak zorunda kalıyorsunuz. İşte tüm GTA serilerinde olduğu gibi GTA ikide de polise yakalandığınızda kocaman bir BUSTED yazısını görüyoruz.

Versiyon bakımından zengin bir oyun olan GTA 2 Downtown serisiyle yıllar sonra PSP platformuna taşındı.

GTA2’de bulunan ses efektleri, arabaya binince açılan radyo, oyun içi arayüz grafikleri ise tatmin edici.

GTA2’nin en büyük sıkıntısı belki de yaya halde silah kullanımı. Motosiklet de dahil araç içinde zaten çatışmak mümkün değil. Silahlarınızı bina aralarındaki küçük butonların üzerine gelerek elde edebiliyorsunuz. Silahla yaya öldürmek ise yeni sürümleri kadar heyecan verici değil.

GTA 2’de görevler telefon kulübesi aracılığıyla alınıyor. Telefon kulübesine yaklaştığınızda sesini duyuyorsunuz ve telefonu açıp görevleri alabiliyorsunuz.

Oyuna genel olarak baktığımızda mantığında bugün ki versiyonlarından hiç bir değişim yok diyebiliriz. Ana karakterler her oyunda değişse de silahlar, araçlar, yollar büyük ölçüde benzerlik gösteriyor. Göreve gideceğimiz yerler veya telefon kulübesi bir haritayla değil yeşil bir ok vasıtasıyla gösteriliyor.

Aslında bunların hiç birini konuşmamıza bile gerek yok çünkü GTA oynamak istiyorsanız yenisi eskisi olmaz. Ben bir GTA hastası olarak bitirmediğim serisi yok diyebilirim.

Tekrar tekrar oynanabilecek bu enfes oyunun teknik özellikleri ise şu şekilde. Oyunu oynayabilmeniz için Windows işletim sisteminin kurulu olduğu bir PC yeterli. Eğer oyunu PSP’de oynamak istiyorsanız oyun CD’sine ulaşmanız halen mümkün.

Yeniden GTA 2 oynamaktan gerçekten çok keyifliydi. Bizler çok zevk aldık. Sizlere de iyi oyunlar dileriz.

Artıları
 • Hem araba hem de silahlı çatışmanın aynı oyunda olması fikri
 • Üstten görünüm olarak heyecanlandırabilen bir oyun
 • Klasikleşmiş oyun tarzı
Eksileri
 • Grafikler yetersiz


GTA 2 Hakkında Yorumlar

Yorum Yaz

 1. rvrvrvrvrvrvrvrvdg diyor ki:

  admiiiin suuuuuuupppeeeeerrr

 2. abdullah diyor ki:

  gta2 indiriyoruz işallah olur

 3. arda diyor ki:

  aga keybroad hatası verior

 4. ismail diyor ki:

  ADMİN ADAMIN DİBİ <3

 5. osman diyor ki:

  abi inşallah guzeldir şimdi indiriyorum inşallah hata falan vermez 1 kaç tane stiden indirmeyi denedim ama inmedi bu siteyi bir tanıdık onerdi inşallah yuzumu kara çıkarmaz

 6. erhan diyor ki:

  abi ayarlar nerede

YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :