Gta 2 ikon

GTA 2 İndiriliyor

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 575 / 3,62
Loading...
Dosya indiriliyor lütfen bekleyiniz... İndirme işlemi başlamadıysa lütfen yandaki tekrar indir butonunu kullanın
TEKRAR İNDİR

Rockstar Games tarafından üretilen GTA serisinin 2. oyunu. Şöyle bir geçmişe dönüp bakıyorum da ne kadar da uzun zaman geçmiş. Önce GTA ve arkasından GTA 2 bize muhteşem bir oyunu tanıtan ilk iki oyundur.

Oyun karşımıza ilkinde olduğu gibi kuş bakışı ve iki boyutlu çıkıyor. Grafik açısından baktığımızda o zamanlar çıkan oyunlar için (1998) gayet başarılı. Gerek arabalar olsun gerek binalar olsun GTA zaten bizi hep tatmin etmişti bu konuda. Rockstar Games çıktığı yılların hepsinde bize mevcut teknolojiyi zorlayacak oyunlar sundu.

Oyunun konusu her GTA oyununda olduğu gibi mafyanın içinde çeşitli görevleri yerine getiren bir tetikçiyi oynuyorsunuz. Oyun içinde defalarca suç işliyor, polislerden kaçıyor ve ölüp ölüp diriliyorsunuz. GTA 2 adam öldürdükçe ve görevleri bitirdikçe size para veriyor.

BUSTED OLMAK!

Aslında oyunun temel amaçlarından biri de polislere yakalanmamak. Görevleri yaparken polislerle sürekli içli dışlı olmanız söz konusu. Şehir trafiğinde polislerden kaçmak ise ayrı bir ustalık. Beş kademeli canınızın çoğunu polislere kaptıracağınız kesin. Polisler sizi yakaladığındaysa bir miktar para kaybı ve yeniden bölüme başlamak zorunda kalıyorsunuz. İşte tüm GTA serilerinde olduğu gibi GTA 2’de de polise yakalandığınızda kocaman bir BUSTED yazısını görüyoruz.

Versiyon bakımından zengin bir oyun olan GTA 2, Downtown serisiyle yıllar sonra PSP platformuna taşındı.

GTA 2’de bulunan ses efektleri, arabaya binince açılan radyo, oyun içi arayüz grafikleri ise tatmin edici.

GTA 2’nin en büyük sıkıntısı belki de yaya halde silah kullanımı. Motosiklet de dahil araç içinde zaten çatışmak mümkün değil. Silahlarınızı bina aralarındaki küçük butonların üzerine gelerek elde edebiliyorsunuz. Silahla yaya öldürmek ise yeni sürümleri kadar heyecan verici değil.

GTA 2’de görevler telefon kulübesi aracılığıyla alınıyor. Telefon kulübesine yaklaştığınızda sesini duyuyorsunuz ve telefonu açıp görevleri alabiliyorsunuz.

Oyuna genel olarak baktığımızda mantığında bugünkü versiyonlarından hiç bir değişim yok diyebiliriz. Ana karakterler her oyunda değişse de silahlar, araçlar, yollar büyük ölçüde benzerlik gösteriyor. Göreve gideceğimiz yerler veya telefon kulübesi bir haritayla değil yeşil bir ok vasıtasıyla gösteriliyor.

Aslında bunların hiçbirini konuşmamıza bile gerek yok çünkü GTA oynamak istiyorsanız yenisi eskisi olmaz. Ben bir GTA hastası olarak bitirmediğim serisi yok diyebilirim.

Tekrar tekrar oynanabilecek bu enfes oyunun teknik özellikleri ise şu şekilde. Oyunu oynayabilmeniz için Windows işletim sisteminin kurulu olduğu bir PC yeterli. Eğer oyunu PSP’de oynamak istiyorsanız oyun CD’sine ulaşmanız halen mümkün.

Yeniden GTA 2 oynamaktan gerçekten çok keyifliydi. Bizler çok zevk aldık. Sizlere de iyi oyunlar dileriz.

GTA 2 Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows 95/98
İşlemci : Pentium 200 MHz
Ram : 32 MB
Harddisk Alanı : 70 MB
Ekran Kartı : 8 MB
DirectX : 6.1
Artıları
  • Hem araba hem de silahlı çatışmanın aynı oyunda olması fikri
  • Üstten görünüm olarak heyecanlandırabilen bir oyun
  • Klasikleşmiş oyun tarzı
Eksileri
  • Grafikler yetersiz