GTA 6’da Olması Beklenen Yenilikler

GTA 6’da Olması Beklenen Yenilikler

GTA 6’da Olması Beklenen Yenilikler

GTA 5’in 2013 Kasım’dan beri piyasada olması artık üzerinden 4 seneden fazla geçmiş yaşlanmış bir oyun olmasına yetiyor ve herkes artık GTA 6’nın ne zaman çıkacağını ve nasıl bir oyun olacağını merak etmeye başladı bile. Her ne kadar oyunun yapımcısı Rockstar Games online mod için sürekli güncellemeler getirse ve online oynanış popülerliğini hala korusa da oyunun fanları GTA 5’te göremediği ama GTA 6’da görmek istediği özellikleri yapımcı firmaya iletti. Rockstar Games ise yaptığı açıklamada 2018 yılında Red Dead Redemption 2 oyununu yayınlamayı düşündüklerini ve GTA 6 için en erken 2019 yılı olabileceğini belirttiler. Gelin bu süre zarfında GTA 6’da olması beklenen yenilikler neler bunlara bir göz atalım :

1. Güçlü Bir Bayan Baş Karakter

GTA 6 bayan baş karakter

GTA oyunlarında daha önce güçlü bayan karakterler görmüştük ama hiç bir zaman başrolde bir kadın olmamıştı. GTA 6 ile birlikte bu durumun son bulacağı ve oyunu güçlü bir bayan karakter ile oynayacağınız olasılıklar arasında en güçlü olanı.

2. VR Desteği

GTA 6 VR

2013’te pek yaygın olmamasına rağmen 2018 yılında oldukça yaygınlaşması beklenen VR teknolojisine GTA 6 oyununun da kayıtsız kalamayacağı ve piyasadaki en gelişmiş VR oyunlarından birisi olacağı söyleniyor.

3. Yeni Bir Şehir veya Yeni Bir Ülke?

GTA 6 haritası

Bundan önceki tüm GTA oyunlarında oynadığınız şehirlerin birleşip yeni bir ülke oluşturduğunu düşünsenize… Muhteşem olmaz mıydı? Rockstar Games tarafından oluşturulmuş bir harita olmayabilir ama kesinlikle bu fikir üzerine gidilmeli. Vice City plajlarından jet skiye binip Liberty City limanlarına gittiğinizi bir düşünün harika olurdu.

4. FPS Oynama Seçeneği

GTA 6 FPS seçeneği

GTA 4 oyunu ile mod olarak yayınlanmaya başlanan FPS oynanışı oyuna bambaşka bir boyut getirmişti. Özellikle silahlı çatışma sahnelerinde FPS olarak oynamak çok daha farklı ve heyecanlı bir oyun haline getirmişti. GTA 6’da da istenilen anda FPS istenilen anda TPS olarak oynanabilecek oynanış seçenekleri ekleneceği konuşuluyor.

5. Yakıt Göstergesi

GTA 6 Yakıt Göstergesi

Oyuncular için sinir bozucu olması muhtemel ve eğer bir hilesi olursa mutlaka en çok yazılan hilelerden birisinin bitmeyen yakıt olması muhtemel. Ama benzinliklerden aracınızın benzinini fulletip parayı ödemeden kaçması da GTA ruhuna uyan bir yenilik olacaktır.

6. İnsan Yoğunluğu

GTA 6 sokaktaki insan yoğunluğu

İnsan çeşitliliği ve hareketleri her ne kadar GTA 5 oyununda çoğunlukla çözülmüş ve sırıtmıyor gibi gözükse de oyunu uzun saatler oynayanlar çoğunlukla bomboş sokaklarda ve sanki yaşamıyormuş hissettiren bir şehirde gezindiğini düşünür. Bu sorunun çözümü için daha canlı şehirler ve daha kalabalık sokaklar oluşturmayı planlayan Rockstar Games insan çeşitliliğini de artırmayı düşünüyor.

En son Nis 23, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

GTA 6’da Olması Beklenen Yenilikler YAPILAN YORUMLAR
 • enes
  2 ay önce

  ben gta6 indirmek istiyorum

 • Sadiye
  4 ay önce

  oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooocooooooooooooooooook güüüüüüüüüüzel

 • emirhan
  10 ay önce

  oooooooooooooooooo çok güzel

 • KADİR
  1 sene önce

  İBRAHİM ZATEN HİLESİ VARKİ

 • KADİR
  1 sene önce

  BUGATİ ÇIKSAYDI

 • onderkaz
  1 sene önce

  Bu oyun çoooooooooookk… Guzel!!

 • sueda mert
  1 sene önce

  bilemedim

 • ibrahim
  1 sene önce

  bunlar çok iyi ve bencede yakın olsun ve hileside olsun çok harika olur

 • Tuna
  1 sene önce

  gta 5 açıl artık tamamı

 • Oyuncu
  1 sene önce

  nasıl iniyo

  • Admin
   1 sene önce

   Oyun henüz çıkmadı.

 • windows xp delisi
  2 sene önce

  windows xp de olmaz de mi?

  • Admin
   2 sene önce

   Daha oyun çıkmadı, çıkınca sistem gereksinimlerine bakıp XP’de oynanıp oynanmayacağını görebilirsiniz.

 • EMİR YİĞİT PEZİK
  2 sene önce

  EFSANE BİŞEY

 • deniz
  2 sene önce

  cokkuzel