Harry Potter and the Order of the Phoenix ikon

Harry Potter and the Order of the Phoenix

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 32 / 3,56
Loading...

Harry Potter and the Order of the Phoenix, başarılı film ve oyun serisinin 5. kitaptan uyarlanan oyunudur ve EA gibi başarılı bir firma tarafından yayınlanıyor. J. K. Rowling tarafından yazılan bu kitap serisi dünyanın en çok okunan fantastik kitap serisi haline geldi, bakalım oyunu da aynı başarıyı gösterebilecek mi?

Oyunun bu sürümünde bölüm sisteminin yerine yine ilk 3 oyunda olduğu gibi açık dünya tarzı oynanışa geri dönmüştür. Özellikle okulun daha büyük ve keşfedilecek daha çok şey vaat etmesi önceki oyunlara göre en büyük değişiklik olarak göze çarpıyor. Oyunda yaptığınız keşifler size keşif puanları kazandırıyor. Çevrenizdeki objeler etkileşime açıktır ve bu objeler de size puan kazandırır. Bu kazandığınız keşif puanları sonucunda büyü yeteneğiniz daha güçlü hale gelecektir. Oyunu daha da zevkli hale getiren ana görevler kadar büyük olmasa da küçük yan görevler de oynanabiliyor.

Oyuna başlangıçta bulunan öğretici bölümde oyundaki kontrolleri ve oyun boyunca kullanacağınız sihirli değneği kullanmayı öğrenebilirsiniz. Oyunda büyüleri yapabilmek için mouse ile çeşitli kombinasyonlar yapmanız gerekiyor. Oyunun zevkinin büyülerde saklı olduğunu düşününce biraz iyi mouse kullanmanız oyundan daha çok keyif almanızı sağlayacak. Hogwarts filmlerde gördüğünüzden çok daha büyük ve daha fazla koridor ve odaya sahip bir yer olarak karşınıza çıkıyor. Ama neyse ki yolunuzu bulmanızı sağlayacak bir harita oyunda size veriliyor.

Oyunun grafiklerine muhteşem diyemeyiz ama grafiklerin oynanışa çok fazla etki etmediğini de ekleyelim. Zaten Harry Potter hayranlarına hitap eden bir oyundaki en önemli detay olan karakter modellemeleri ve yüz detayları başarılı bir şekilde oyunda karşımıza çıkıyor.

En son Kas 29, 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
 • Yeniden oluşturulan Hogwarts büyücülük okulu keşfetmeye açık
 • Mini oyunlar oyuna hoş bir derinlik katmış
 • Müzikler ve seslendirmeler çok iyi
Eksileri
 • Ara sahneler film havasına sokamıyor
 • Çok durgun ve soluk geliyor
 • Kitabı okumayanlara anlamsız gelecek hikaye

Harry Potter and the Order of the Phoenix Tanıtım Videosu

Harry Potter and the Order of the Phoenix oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Harry Potter and the Order of the Phoenix YAPILAN YORUMLAR
 • arzuw
  2 sene önce

  bu oyun wersiyonlumu canli gibimi

  • Admin
   2 sene önce

   Aynen filmindeki gibi sahneler bulabilirsin.