March of Empires Sultan Savaşı İndiriliyor

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 2 / 2,00
Loading...
Dosya indiriliyor lütfen bekleyiniz... İndirme işlemi başlamadıysa lütfen yandaki tekrar indir butonunu kullanın
TEKRAR İNDİR

March of Empires Sultan Savaşı, Gameloft tarafından geliştirilen online strateji oyunudur. Adından biraz olsun anlaşılabileceği gibi Orta Çağ’da geçer ve krallıklar arasındaki fetih savaşlarını konu alır.

Eğer MMO oyunları arasında favori türünüz strateji ise Gameloft kalitesine güvenerek March of Empires Sultan Savaşı oyununa telefonunuzdan, tabletinizden veya bilgisayarınızdan başlayabilirsiniz. Oyunda artık tüm bu tarz oyunlarda klasikleşmiş hale gelen kendi krallığını kurup büyütme ve düşmanlarla savaşma mantığı hakim. Yine Gameloft kalitesine yakışır grafikler ve aşırı detay oyunu çekici hale getiren en göze çarpan unsurlar.

Bir kral olarak önce nasıl bir krallığa sahip olmak istediğinizi seçiyorsunuz. Çöl topraklarına hakim bir sultan mı olacaksınız, yoksa dağlara yayılmış bir krallığı yöneten bir kral mı, oyun bunun seçimini tamamen size bırakmış. Krallığına inşa edeceğin ünitelerle daha iyi bir savunma ve saldırı hattına sahip olabilirsiniz. Zaten bu tür strateji oyunlarında en kritik nokta genellikle kaynak toplama ve bina inşa etme oluyor. Belki de bu tip oyunlardan zevk almamızı sağlayan formül bunda gizli.

Oyundaki bir diğer kritik nokta ise nüfus. Büyük bir krallık haline gelebilmek için nüfusunun artması şart. Ama nüfusunu artırmak demek daha fazla kaynağa ihtiyaç duymak demek, bunu da unutma. Nüfusu artırmanın hızlı yollarından birisi de fetihler yapmak. Fethettiğin bölgelerin halkları da senin nüfusuna girecek. Ayrıca yapacağın fetihler sana yeni bonusların ve özel güçlerin kilitlerini açıyor.

Strateji oyunlarında görmeye alışık olduğumuz Kahraman ( Hero ) sistemi March of Empires Sultan Savaşı oyununda da yer alıyor. Diğer tüm adamlarından daha güçlü ve zor öldürülebilen bir kahraman yetiştirip onu daha güçlü hale getirmek için geliştirebiliyorsun.

Genel anlamda oyuncuyu fazla yormayan, aşırı taktik gerektirmeyen bir oyun olsa da March of Empires Sultan Savaşı zevkle oynayabileceğiniz ve eksileri gözünüze çok çarpmayacak bir oyun. Yeni online oyun arayanlar bu oyunu hemen indirebilirler…

Artıları
  • Detaylı grafikler
  • Tekdüze değil
  • Müthiş rekabet ortamı
Eksileri
  • Saldırılara lvl sınırı konulmalı, haksız rekabet olabiliyor
  • Takılma ve donmalar mevcut