Need For Speed: World ikon

Need For Speed: World


NOT : Need For Speed World online sunucuları kapanmıştır! Oyunu online olarak oynayamayacaksınız, Online oyunlar kategorimizdeki diğer yarış oyunlarına bakabilirsiniz.

NFS World indirenler, Need For Speed oyununu online olarak oynayıp, diğer yarışçılarla yarışma imkanı bulabilecekler. Dünyanın ilk Massive Multiplayer online yani MMO yarış oyunu olma özelliğini de taşıyan bu oyun, bilinen NFS güvenini oyuncuya verdiği için dünya çapında bir oyuncu kitlesini de oyuna bağlamayı başardı. Oyun bildiğimiz NFS kalitesinde ve daha çok Most Wanted ve Pro Street oyunlarının karışımının online hali gibi. Oyunda önemli olan yarışlarda başarılı olup daha güzel arabalar almak için gereken tecrübe puanlarını kazanmak. Bu süreci hızlandırmak isteyen kullanıcılar dilerlerse oyun puanı satın alabiliyorlar. Oyunda bir çok pist ve araç seçeneği mevcut ve gün geçtikçe yenileri de eklenmekte.

Electronic Arts firmasının 2010 yılında çıkarttığı serinin 15. Oyunu Need for Speed: World ya da bir diğer adıyla Need for Speed World Online bu güne kadar hazırlanmış serinin ilk online araba yarışıdır. İlk çıktığı yıllarda Türkiye için bir serverı bulunmadığından ve bizdeki internet alt yapısının da yetersiz olmasından oyunun serverlarına bağlanmada ya büyük problemler ortaya çıkıyordu ya da oyunda çok fazla takılma oluyordu. Fakat ilk çıktığı günden günümüze kadar geliştirildi ve şu anda hem bir Türk sunucuya hem de Türkçe dil desteğine sahip.

Oyunda seçebileceğiniz yüzlerce farklı araç bulunmaktadır. Bu araçların bazıları hayali modifiye, hızlı ve öfkeli filmlerinde kullanılan araçlar olurken, bazıları da gerçek lisanslı otomobil üreticilerinin gerçek araçlarıdır.

Günümüzde artık birçok araba yarışı oyununda olduğu gibi Need for Speed World oyununda da araçlar toplam 3 farklı tier’e yani sınıfa ayrılmışlardır. Bunlardan en iyisi tier 1, en kötüsü ise tier 3’dür. Oyundaki bazı yarışlar belli bir sınıftan ve daha düşük sınıftan araçları kabul eder. Tier 2 sınıfı bir yarışa tier 1 aracınızla giremezsiniz. Fakat tier 2 ve tier 3 araçları ile bu yarışa girebilirsiniz. Aynı zamanda tier 1 yarışlara girebilmeniz için de yine tier 1 aracınız olması gerekir. Diğer mmorpg tarzı oyunlardan tanıdığımız seviye atlama ve yetenek kazanma bu oyuna da monte edilmiş. Bir araba yarışı oyununda ne alaka diye sorabilirsiniz. Fakat acıkça söylemek gerekirse neredeyse hiç sırıtmamış ve mükemmel bir oynanabilirlik ve uzun soluklu bir heyecan katmıştır. Oyun online olduğu için online platformlara her yarışınız, her başarınız ve ödülleriniz yazdırılır. Sıralamalar bunların sonucunda oluşturulur. Eğer gerçekten çok güzel araç sürdüğünüzü ve araba yarışlarında üzerinize rakip olmadığını düşünüyorsanız o zaman hemen Need for Speed: World dünyasına gelin. Buradaki sıralamaya giren oyunculara yer yer özel ve sürpriz ödüller verilmektedir. Sürekli oyun içinde takipte kalmanızı öneririm. Oyundaki achievements sistemi de yine bize bu oyunu boşu boşuna oynamıyormuşuz hissi vermektedir.

En son Nis 18, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Need For Speed: World Tanıtım Videosu

Need For Speed: World oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Need For Speed: World YAPILAN YORUMLAR