Serious Sam 3: BFE ikon

Serious Sam 3: BFE


Serious Sam 3: BFE, Croteam tarafından geliştirilen Serious Sam serisinin 2011 yılında çıkarılan 3. oyunu olan retro ögelerle ve yenilenmiş SS3 motoru ile oynayabileceğiniz FPS türünde bir aksiyon nişancı oyunudur. Yenilenen SS3 motoru Serious Engine 3.5 ile daha akıcı ve daha iyi görsellerle seriyi daha yukarıya taşımış.

Arena atmosferini hissetmek isteyen oyuncuların vazgeçilmez oyunlarından birisi olan Serious Sam serisinin 3. oyununda yine karşınıza çıkan her türlü yaratığı kanlı görseller eşliğinde öldürmeye çalışacaksınız. Ama bu sefer her zamankinden daha vahşi canavarlar karşınıza çıkacak. Scrapjack, Khnum, The Gnaar ve Sirian Wewbull bunlardan sadece bir kaç tanesi. Yaratıklar daha kanlı ve görüntüleri daha korkunç ve daha ilginç. Alcor Class Warship, Ugh-Zan IV ve Adult Arachnoid gibi sizi oldukça fazla zorlayacak boss gibi bosslar da önceki oyunlara göre daha zorlu.

Oyun yakın gelecekteki ( 22. yüzyıl ) kaos ortamının hakim olduğu Mısır‘da geçiyor ve çok aşırı miktarda kan içeriyor. Ebeveynler eğer çocuklarının bu oyunu oynamalarını istiyorlarsa oyundaki kan dozajının ayarlanabildiğini söyleyelim. Mısır’da Mental‘ın ordusuna karşı koymak Serious Sam olarak yine sizin göreviniz.

Önceki oyunlara oranla artırılmış yapay zeka sizleri bekliyor. Ama korkmayın bu sizin ortaya çık ve ateş et deneyiminizi saklanarak ateş etmeye çevirmeyecek zaten Serious Sam ortada eline silahı alıp canavarlara ateş etmekten ibaret. Tıpkı önceki oyunlarda olduğu gibi açık ve geniş alanlarda düşman yığınları ile savaşacaksınız. Hızlı koşma, şarjör değiştirme, silah dürbününden bakarak nişan alma gibi yeni oyun mekanikleri de oyuna eklenmiş.

Oyundaki yeniliklerden birisi de silahların önceki oyunlara oranla daha gerçekçi olması. Serious Sam’in cephaneliğinde bu oyunda dürbünlü saldırı tüfeği, top atar, çift namlulu av tüfeği, küçük otomatik silah, patlayıcı otomatik pompalı gibi silahlar bulunuyor. Bunların yanı sıra yakın dövüş hareketleri de yaparak düşmanlarınızı etkisiz hale getirebiliyorsunuz. Yakın dövüş sırasında önceki oyunlardaki askeri bıçak ve testere yerini balyoza bırakmış.

Serious Sam 2 ve Serious Sam 1 oyunlarına oranla haritalar da daha değişik ve çeşitlendirilmiş. Summer in Cairo, Broken Wings ve No Place To Hide gibi çok değişik ve ilginç bölümler de Serious Sam 3’te sizleri bekliyor.

Oyunda Mental’ın ordusuna karşı 16 kişi multiplayer olarak oynayabileceğiniz Standart Co-Op, Coin-Op Co-Op, Classic Co-Op, Team Beast Hunt ve Beast Hunt gibi Co-Op modları bulunuyor. Ayrıca Split Screen seçeneği ile 4 kişiye kadar offline Co-Op oynamanız da mümkün. Hem de çoklu tuş takımı ve çoklu mouse desteği de bulunuyor.

Oyunun Survivor modunda single player olarak offline şekilde düşman dalgalarına karşı koyabileceğiniz gibi online olarak iki takım birbirine ve hem birbirine hem yaratıklara karşı multiplayer oynayabilirsiniz. Oyunun multiplayer seçenekleri arasında birbirine karşı veya diğer takımlara karşı Deathmatch, Capture The Flag, Last Man Standing, Team Deathmatch, Instant Kill, Last Team Standing ve My Burden gibi çok çeşitli modlar bulunuyor.

Oyunda bulunan 5 farklı zorluk seviyesi sayesinde hem yeni başlayanlar hem de uzman oyuncular için meydan okuma bulunuyor. Oyunda hızlı kaydetme seçeneğinin yanı sıra otomatik kaydetme de yer alıyor. Oyunun büyük bir çoğunluğunu FPS olarak oynuyorsunuz ama TPS ( üçüncü şahıs ) görünümüne geçme imkanı da sunulmuş. Sıkı konsol oyuncuları için klavye ve mouse yerine oyun kolu desteği de var. Oyunda bulunan alt yazılar farklı dil seçenekleri ile sunuluyor ama maalesef Türkçe yok. Yine de yama indirerek bu sıkıntıyı giderebilirsiniz. Çeşitli hileler ile daha komik ve daha eğlenceli gelen oyunda bulunan renk şemaları ile oyunda değişik görsellikler elde edebilirsiniz. Oyunda bulunan başarımları tamamlayarak lider panolarında yükselmeye çalışabilirsiniz.

En son Şub 14, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Serious Sam 3: BFE Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP 32-bit
İşlemci : Dual-core Intel veya AMD @ 2.0 GHz
Ram : 1 GB
Harddisk Alanı : 4 GB
Ekran Kartı : nVidia GeForce 7800/7900/8600 series, ATI/AMD Radeon HD2600/3600 or 1800/X1900 series
DirectX : DirectX 9.0c
Artıları
 • Başarılı oyun atmosferi
 • Çok fazla canavar çeşidi
 • Silah çeşitliliği
Eksileri
 • Sıkıcı hikaye
 • İdare eder grafikler

Serious Sam 3: BFE Tanıtım Videosu

Serious Sam 3: BFE oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Serious Sam 3: BFE YAPILAN YORUMLAR
 • umud
  5 sene önce

  super oyundu b oyun dayimda var b ne demeq

 • SCORPION
  5 sene önce

  super oyundu b oyun dayimda var