Tüm Zamanların En Muhteşem Oyun Sonları

Tüm Zamanların En Muhteşem Oyun Sonları

Tüm Zamanların En Muhteşem Oyun Sonları

Tüm oyunlar için milyonlarca dolar ve binlerce saat harcanıyor. Bunların tamamı oyuncuları etkilemek ve onları eğlendirmek için yapılıyor tabi ki. Oyunların oynanışı, görselliği ve hikayesi kadar oyunları unutulmaz yapan bir unsur da oyunların nasıl bittiği. Oyun sonları bu yüzden çok önemli. Oyun sonu eğer size anlamlı bir başarı yakaladığınızı bir hikayeyi doğru bir şekilde sonlandırdığınızı hissettiriyorsa o oyun başarılı ve unutulmaz bir oyun olmuştur. İşte bu tip oyunların en iyilerini araştırıp bir liste haline getirdik:

NOT : Bu oyunları henüz oynamamış kişiler için ciddi spoiler içerir!

8. Half Life 2

Üzerinden 20 yıla yakın bir süre geçmesine rağmen unutulmaz hikayesi ile Half Life 2 oyunu hala pek çok oyunseverin yeni yeni keşfedip hayran kaldığı oyunlardan bir tanesi. Bu hikayeye yakışır bir son da oyunu daha anlamlı ve unutulmaz hale getirmiş. Bu oyundan sonra Half Life 3 oyununun gelmemesi çok üzücü ama Valve’nin 2019 yılı için gizliden çalışmalara başladığı da söyleniyor. Bekleyelim görelim…

7. Silent Hill 2

Silent Hill 2 oyunu korku tabanlı hayatta kalma oyunları arasında hala oyuncular tarafından en unutulmaz oyun olarak gösteriliyor. Tatsız ve karanlık hikayesi ve kimsenin yaşamak istemeyeceği bir Amerikan kasabasındaki kabus teması oyunda muhteşem bir şekilde işlenmiş. Silent Hill 2 oyunundaki çoklu oyun sonu sizin oyunu nasıl bitirdiğinize göre değişiyor. Oyundaki aksiyonlarınıza göre hak ettiğiniz son sizleri bekliyor. Oyunun çıktığı dönemde böyle değişken bir oyun sonu pek görülmüş bir olay değildi ve kötü sonla bitirenler için oyunu tekrar ve daha dikkatli bir biçimde oynamak için geçerli sebepti. Videoda tüm oyun sonlarını bir arada bulabilirsiniz.

6. Red Dead Redemption

GTA serisi ile tanıdığımız Rockstar Games’in en iyi oyunlarından birisi olarak kabul edilen vahşi batı oyunu Red Dead Redemption’ın sonu da oyun kadar unutulmaz. Tam bir kovboy filmi gibi oynadığınız oyunun sonunda da bir kovboy filmine yakışır şekilde çocuğunuzun intikamını almak için baş kötü karakterle düello yapıp onu öldürüyorsunuz.

5. Uncharted 4: A Thief’s End

Gördüğümüz en acayip ve en etkileyici oyun sonlarından birisi de Uncharted 4: A Thief’s End oyununda bulunuyor. İlk defa bir oyunun sonu bir bölüm gibi oynanabiliyor. Nathan Drake’in kızı ile oyunun sonunu oynayabiliyorsunuz ve Nathan ve Elena’nın yıllar sonraki yaşlı hallerini görüyorsunuz. Hatta bir bölümde kızının Crash Bandicoot oynaması ise oyunun yıllar geçse bile hala oynandığına dair bir mesaj olarak verilmiş.

4. Fallout 3

Fallout serisinin 3. oyununun serinin diğer oyunlarından alışık olunmadığı şekilde FPS olarak çıkması serinin hayranlarını başta çılgına çevirmişti. Oyunun ağır RPG oynanış atmosferinin dağıldığını ve eski tadı alamadıklarını söylemişlerdi. Ama oyunu bitirip muhteşem sonunu gördüklerinde kuşkusuz oyun hakkındaki fikirleri bir nebze de olsa değişmiştir.

3. BioShock Infinite

Sonu etkileyici oyunlar demişken şok edici bir sonla biten oyunların listeye dahil olmaması mümkün değil tabi ki. İşte BioShock Infinite oyununda böyle şok bir sonla karşı karşıya kalacaksınız. Bütün oyun boyunca Comstock’a karşı amansız bir mücadele yürütüyorsunuz. Her türlü yozlaşmaya uğramış Comstock’ın oyunun sonunda Booker olduğunu anladığınızda ise aklınızın ucundan dahi geçmeyecek bir sonla karşı karşıya kalıyorsunuz.

2. Mass Effect 2

Mass Effect oyununu oynayanlar serinin ne kadar sağlam bir oynanışa ve nasıl insanı içine çeken zengin bir hikayeye sahip olduğunu bilirler. Mass Effect 2 oyununun final bölümü tüm serilerin belki de en heyecanlı bölümü olabilir. Serinin diğer oyunlarında olduğu gibi Mass Effect 2 oyununda da yaptığınız seçimler oyunun nasıl biteceğini belirliyor. Yani oyunun sonunda herkesi kurtarmış da olabilirsiniz herkes ölmüş de olabilir. Bu tamamen size bağlı…

1. Assassin’s Creed II

Serinin 2. oyunu ilk oyuna yapılan muhteşem bir geliştirme olarak karşımıza çıktı. Oyunun sonunda Ezio’nun zaman kavramına uymayan Vault yapısını öğrenmesi ile ve Minerva ile olan diyaloğu serinin bundan sonraki oyunlarının da gidişatını değiştiren muazzam bir sondu.

En son Nis 23, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Tüm Zamanların En Muhteşem Oyun Sonları YAPILAN YORUMLAR