Zuma Tarzı Oyunlar

Zuma Tarzı Oyunlar

Zuma Tarzı Oyunlar

Zuma oyunundan kısaca bahsetmek gerekirse bir sırada ilerleyen toplara aynı renkleri yan yana getirip patlatmak için top fırlattığınız ve topların çıkış noktasına kadar ilerlemesini önlemeye çalıştığınız bir oyun diyebiliriz. Oyun hemen hemen her yaş oyuncuya bağımlılık yaptı ve eğlenceli ve heyecanlı oynanışı sayesinde oldukça popüler oldu. Hal böyle olunca Zuma oyununun tekniğinden ve oynanışından esinlenip bir kaç oyun daha piyasaya sürüldü hatta bunlar bile popüler ve bilinen oyunlar haline geldiler. Eğer siz de Zuma oyunlarını bitirdiyseniz ve Zuma oyununa benzer oyunları oynamaya devam etmek istiyorsanız listemizi inceleyebilirsiniz;

1. Luxor 2

Luxor 2

Zuma oyunlarına tarz olarak en çok benzeyen oyun Luxor serisidir. Oyunda Zuma’dan farklı olarak Antik Mısır medeniyetlerine ait bölümlerde gelen topları patlatıyorsunuz. Buradaki oyun içi güçlendiricileri de Zuma oyunundan farklılık gösteriyor. Zuma’dan sonra bu türün en popüler oyunu da Luxor oyunlarıdır, henüz oynamadıysanız mutlaka deneyin aynı zevki alabilirsiniz.

2. Bengal

Bengal oyunu

Bengal de birebir Zuma klonu olarak adlandırabileceğimiz bir oyundur. Zaten topların şekli ve mekanlar Zuma oyununa oldukça fazla benziyor. Tek fark topları bir kurbağa değil Bengal Kaplanı fırlatıyor.

3. Bejeweled 3

Bejeweled 3 oyunu

Bejeweled 3 oyununda 3 adet aynı renkli topu değil 3 adet aynı renkteki mücevheri bir araya getirerek patlatmaya çalışıyorsunuz. Artık Candy Crush Saga oyununda olduğu gibi Match 3 tarzı oyunlar popüler olmaya başladı. Bejeweled de onların en popüler olanlarından.

4. Bubble Shooter Adventures

Bubble Shooter Adventures oyunu

Burada da 3 topu yan yana getirmek için top fırlatıyorsunuz tek fark toplar bir çizgi üzerinden ilerlemiyor ekranda yukarıdan aşağı size doğru geliyor. Zuma kadar olmasa da daha küçük yaştaki çocuk oyuncular tarafından çok fazla oynanan bir oyun.

5. Peggle Deluxe

Peggle Deluxe oyunu

Tek ekranda oynanan oyunlar arasında en zevkli olanlardan birisi de bize göre Peggle Deluxe oyunu. Oyunda yukarıdan fırlattığınız pinball toplarının aşağıdaki noktalara çarparak onları yok etmeye çalışması çok zevkli, denemediyseniz mutlaka oynayın. Üstelik bu oyunun yapımcısı da Zuma oyunlarını geliştiren PopCap Games.

En son Nis 23, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Zuma Tarzı Oyunlar YAPILAN YORUMLAR