America’s Army 3 ikon

America’s Army 3


America’s Army 3 Amerikan ordusunun simülasyonu olarak bilinen bir FPS oyunudur. Oyunda bir Amerikan askeri olarak US ordusunun imkanlarını kullanarak oyunda size çizilen senaryoyu oynuyorsunuz. AA3 oyununda da Czervenian adlı hayali ülkeden kovulan 300000 ülke vatandaşından sonra sizin olaya el koymanızı işliyor. Oyun Unreal Engine 3 oyun motorunu kullanıyor.

Oyunda önemli olan askeri düzen. Askeri düzeni bozmadan emir komuta zincirini takip ederek size verilen görevleri yerine getirmeye çalışıyorsunuz. Burada gerçekçilik ön plana çıkıyor. Diğer benzer askerlik oyunlarında olduğu gibi başınıza buyruk hareket etmiyorsunuz. Oyunun çıkış amacı Amerikalı gençleri askerlik için eğitmek ve bir nevi karşılaşacakları fiziki ve psikolojik durumları önceden oyun olarak oynayarak bu tip durumlara hazırlıklı olmalarını sağlamak.

Oyunun gerçek askerleri eğitmek için hazırlanması diğer oyunlara oranla çok aşırı gerçekçi olmasını da gerektiriyor. Oyundaki her şey gerçek dünyadaki şartlar düşünülerek gerçeğe uygun olarak geliştirilmiş. Bireysellikten ziyade takım halinde hareket etmek, gerçek dünyadaki silahların oyuna uyumu vs. gibi şartlar göz önüne alındığında bu aşırı gerçekçilik oyunun da aşırı zor olmasına sebep oluyor. Bu yüzden usta olmayan oyunculara oyun biraz karışık ve düzensiz gelebilir.

Oyunda güzel görseller var ve sesler de özellikle gerçekçiliği artıracak yönde hazırlanmış. Böylesine kaliteli bir oyunun tamamen ücretsiz olarak dağıtılması ise çok büyük bir fırsat. Herkesin oyunu indirip mutlaka oynamasını tavsiye ederiz.

En son Eki 8, 2020 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
 • Ekip çalışması odaklı
 • Gerçek dünyadan çevreler
 • Üst düzey grafikler
 • Derinlemesine istatistikler
Eksileri
 • Single player görevleri yok
 • Serverlara giriş zor

America’s Army 3 Tanıtım Videosu

America’s Army 3 oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

America’s Army 3 YAPILAN YORUMLAR
 • kerimcan
  6 sene önce

  oyun guzel