CrossFire ikon

CrossFire

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 48 / 4,36
Loading...

Oyun sektörü her geçen gün gelişiyor ve yeni oyunlar oyuncular ile buluşuyor. Bu sıralar ünlü olan oyun kategorilerinden birisi olan MMOFPS yeni çıkan oyunlar sayesinde daha da popüler oluyor. Crossfire, MMOFPS açısından oldukça iyi seviyelere gelmiş ve belli bir oyuncu kitlesine erişmeyi başarmış oyunlardan birisidir. Oyundaki gelişmeler ve oynanabilirlik oyunun oyuncu sayısını her geçen gün arttırıyor.

Oyun mantık olarak Counter Strike ile aynı şekilde hazırlanmış. Fakat bu oyunda biraz daha aksiyon bulunuyor. Çünkü oyundaki hesabımızı sürekli olarak güçlendirebiliyoruz. Oyuna basit ve çok güçlü olmayan 2 silahla başlasak da oyunu oynadıkça sürekli olarak yeni silahlar ve zırhlar satın alabiliyoruz. Bu sayede oyun karakterimiz çok daha güçlü hale geliyor.

Oyuna başladığınızda sizden bir taraf seçmeniz istenecektir. Bunlardan birisi Global Risk (GR) iken diğeri Black List (BL)’dir. Taraf seçmenin size katacağı pek bir şey yok. Fakat mağazadan alacağınız eşyalar ile oyuna avantajlı başlayabilirsiniz. Lobide bulunan mağazadan kendinize yeni karakterler, yeni silahlar ve yeni zırhlar satın alabilirsiniz. Böylelikle oyuna çok daha hızlı bir başlangıç yapabilirsiniz.

Oyunda toplam 6 adet mod bulunuyor ve her mod farklı bir oyun stiline sahip.

· Team Death Match: Oyunun en çok oynanan modlarından birisidir. İki takımda belli bir süre içerisinde birbirlerini öldürmeyi başlar. Oyun bitiminde hangi takım daha fazla düşman öldürdüyse o takım kazanır.

· Search and Destroy: Bir takımda bulunan patlayıcı bomba A sitesine ya da B sitesine kurulur. Diğer takım ise bombanın patlamasına engel olur.

· Ghost Mode: Takımlardan birisi hayalet gibi hafif görünür olur ve sadece bıçak kullanır. Hayalet takım ve diğer takım birbirlerini öldürmeye çalışır.

· Elimination: Basit bir modtur. Kısaca kazanmak için karşı takımın hepsini öldürmek gerekir.

· Free For All: Herkes düşmandır. Sona kalan kişi kazanandır.

· Mutant Mode: Herkes aynı takımdadır. Zamanla takımdaki kişiler mutant olur. Bunun yanı sıra mutant olanlar pençe atarak diğer kişileri de mutanta dönüştürebilir.

Oyun kısaca çok yönlü bir mantığa sahiptir. Oyunun para birimi GP’dir. Başlangıç paranız ile istediğiniz silahları, daha doğrusu paranızın yettiği silahları satın alabilirsiniz. Karakter olarak da SWAT, OMOH, SAS ya da ULP’leri seçebilirsiniz.

Oyun eskileri size hatırlatacak bir döngüye sahiptir. Bu yüzdende nostaljik bir havası vardır. Pek çok özelliği ve kolay oynanabilirliği sayesinde güzel vakit geçirmenizi sağlayacaktır. Ayrıca sistem olarak da bilgisayarınızı çok yormaz. Kısaca denemenizde fayda vardır.

CrossFire Oyunu Minimum Sistem Gereksinimleri

Merkezi İşlem Birimi (İŞLEMCİ) : Intel P4 1500 Mhz.
KISA SÜRELİ BELLEK(RAM): 512 Mb Ram
VİDEO KART(EKRAN KARTI): 128 mb Nvidia 5600 video kart
BOŞ ALAN: 1.2 Gb
SİSTEM: Windows xp/Vista

En son Eki 8, 2020 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
 • Değişik online modlar
 • Günlük ödüller
 • Kalıcı silahlar
Eksileri
 • Grafikler biraz eski

CrossFire Tanıtım Videosu

CrossFire oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

CrossFire YAPILAN YORUMLAR
 • cem
  3 sene önce

  multı player deıl dımı admın ?

  • Admin
   3 sene önce

   Oyun online olarak oynayabileceğiniz çok oyunculu bir oyundur.

 • mertbeledioglu
  3 sene önce

  allahım inşallah iner