Goodgame Empire ikon

Goodgame Empire


Orta Çağ konseptine sahip bir oyun olan Goodgame Empire, strateji ve simülasyon oyunlarını sevenler için oldukça uygun. İki boyutlu ve az yer kaplayan bir oyun olmasına rağmen, oldukça eğlenceli grafiklere ve görsellere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Oyundaki temel amaç, kalenizi savunmak ve yeni kaleler inşa edip ülkenizi büyütmek. Kavraması ve oynanışı kolay olsa da ilerlerken karşınıza bazı zorluklar çıkıyor.

Age Of Empires, Empire Earth tarzı oyunları seviyorsanız, Goodgame Empire tam size göre. MMO tabanlı bir strateji oyunu olan Goodgame Empire, size kendi krallığınızı kurup genişletme olanağı sunuyor. Gerçek oyuncularla oynanan bu oyunda ittifaklara katılabilir ve etkileşimli bir dünya haritası üzerinde büyük savaşlara katılabilirsiniz.

Oyunda tam anlamıyla bir ülke yönetimi yapmanız gerekiyor. Yani tam olarak bir “savaş oyunu” değil. Zira ülkenizi güçlendirmek için ordu kadar kaynak yönetimine ve ticarete de ihtiyacınız var. Ancak kaynaklara ulaşmanız da büyük ölçüde ordunuzun gücüne bağlı. İnteraktif haritanın belli yerlerinde ham maddeler var. İnşa malzemesi, yiyecek ve materyal üretimi için bu ham maddelere ulaşmanız gerekiyor.

Başlangıçta küçük bir alana hükmedilen bu oyunda, ülkenizi genişletmek için yeni kaleler inşa etmeniz gerekiyor. Bunu yaparken de karşınıza düşmanlar çıkacak. Diğer krallıkların akınlarından korunmak için de büyümeniz gerek. Oyunda 60 farklı bina tipi bulunuyor ve aşılan her seviyede yeni binalar inşa edilebiliyor.

İmparatorluk inşası ve kaynak yönetimi süreçlerini bir arada yürütmenizde fayda var. Zira ham madde kontrolü oyunda önemli bir yere sahip. Ham maddelere ulaşmadan ordunuzu güçlü kılmak, hatta halkınızın basit ihtiyaçlarını karşılamak bile mümkün değil. Diğer yandan, oyunda ittifaklara dahil olma şansınız da var. Belli bir güce ulaşana kadar ittifaklara girmeniz, oyunu öğrenmeniz ve düşmanlardan korunmanız açısından faydalı olacaktır.

Goodgame Empire, sürekli güncellenen çevrim içi bir foruma sahip. Oyunda diğer oyuncularla sohbet etme ve yeni arkadaşlar edinme imkanına sahipsiniz. Ayrıca ham madde alışverişi yapabilir, diğer oyunculardan yardım alabilirsiniz.

En son Ara 2, 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Goodgame Empire Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP / 7 / 8 / Vista
İşlemci : 1.4 GHz
Ram : 256 MB
Harddisk Alanı :
Ekran Kartı :
DirectX : DirectX
Artıları
  • Flash tabanlı olmasına rağmen son derece başarılı
  • Basit, anlaşılır ve renkli grafikler
  • Oynaması kolay
Eksileri
  • Diğer kale inşa etme oyunlarından pek farkı yok

Goodgame Empire Tanıtım Videosu

Goodgame Empire oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Goodgame Empire YAPILAN YORUMLAR