Minecraft 1.8 ikon

Minecraft 1.8 İndiriliyor

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 758 / 1,05
Loading...
Dosya indiriliyor lütfen bekleyiniz... İndirme işlemi başlamadıysa lütfen yandaki tekrar indir butonunu kullanın
TEKRAR İNDİR

Mojang firmasının çıkartmış olduğu Sandbox yani özgür dünya oyunu Minecraft son günlerin en popüler oyunudur. Firma son olarak 1.8 yaması ile karşımızdadır. Yeni yama ile gelen göze çarpan pek fazla bir şey yoktur fakat oyundaki buglar daha aza indirgenmiştir. Oyun hakkında daha fazla bilgi vermek gerekirse bu özgür dünya oyununda tamamen serbestsiniz. Ne yaparsanız yapabiliyorsunuz. Hiçbir şekilde senaryoya uymak ya da belli başlı görevleri yapmak zorunda değilsiniz. Bu da son yılların en popüler oyun türlerinden birisidir.

Bu özgür oynama tarzı ilk olarak GTA serisi ile oyun sevenlerin karşısına çıkmıştır. Daha önceleri hep oyunlarda bir şeyleri yapmaya mecburdunuz. Fakat GTA ile bu kırıldı. Daha sonraları ise hem GTA oyun firmasının yapımcısı Rockstar bu konuda önemli adımlar attı, hem de diğer oyun firmaları. Minecraft tarzı şu anda aklıma gelen bir kaç tane daha survive tarzı sandbox oyunu hatırlatmak isterim. Birincisi don’t Starve, daha sonrası ise yeni çıkan Banished. Bu iki oyunda da Minecraft benzeridir. Fakat Minecraft gibi online değillerdir. Bu ise Minecraft’ın daha çekici olmasını sağlayan bir özelliktir. Arkadaşlarınızla birlikte bir dünya kurabilir ve orada istediğiniz yere ağaç keserek, kulübe yapabilir, ocak kurabilir, inek, koyun avlayabilirsiniz. Kömür çıkarabilir, toprak kazabilir yemek yapabilirsiniz. Bunları yaparken ise düşmanlarınızdan korunmanız gerekmektedir. Bunun için meş’aleler ve ocak en iyi çözüm olacaktır.

Evinizi de bir ağacın üstüne yapmak yine sizin iyiliğinize olacaktır. Fakat yine de emin olun hiçbir yerde tam anlamıyla korunaklı değilsiniz. Her yerde ölüm tehlikesi var ve bu da oyunu çok daha eğlenceli bir hale sokuyor. Oyun Java programı ve Dos ile yazıldığından pek fazla grafik açısından iyi değildir. Fakat oyundaki yaratıcılık ve binlerce farklı kombinasyon bizi gerçek dünyada gibi hissettirmeye ve karakterimizle bütünleşmemize izin vermektedir. Bu yüzden oyunu oynarken vaktin çok hızlı geçip gittiği anlaşılamamaktadır. Özellikle de şu günlerde çok popüler olan liseliler arasındaki bu oyun onların derslerini etkileyebilir ve olumsuz yönde hayatlarını etkileyebilir. Bu oyun aşırı derecede bağımlılık yapar dikkatli olunuz.

Minecraft 1.8 Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP / 7 / 8
İşlemci : Intel P4 ve AMD eşdeğeri
Ram : 256 MB
Harddisk Alanı : 40 MB
Ekran Kartı : GeForce3 or Radeon R100 ve üstü
DirectX : 9
Artıları
  • Yenilikçi oynanış
  • Çığır açan açık dünya
  • Çok fazla sayıda oyuncu
Eksileri
  • Güncellemeler gerekebiliyor