Movie Studio Boss ikon

Movie Studio Boss

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 5 / 5,00
Loading...

Çoğumuzun yapmak istediği işler arasında bir filmde oynamak, senaryo yazmak veya film yönetmeni olmak yok mudur? Sinema bir sanat dalı olarak belki de insanları en çok cezbedenlerden biri. Bu yüzden sinemadan uzak duramıyor, her zaman olmasa da zaman zaman kafamıza bir film yapmak fikri geliyor. Film yapacağımıza inanmasak bile hayatımızın bir senaryo değeri taşıdığına inanmıyor muyuz?

Movie Studio Boss oyunu ise işte bu güzel fikirden yola çıkmış. Eğer bir film stüdyosunun başkanı olsanız ne yapardınız? Göreviniz, bu stüdyoyu kısa zamanda başarılı bir yer haline getirmek olsa ne yapardınız? Bir film stüdyosunu başarılı yapan orada çekilen filmler mi, filmlerin aldığı ödüller mi, yoksa filmlerin gişe başarısı mı? Bir filmi güzel yapan şey ne? Eğer bir film stüdyosunun başındaki kişi olsanız filmlerinize hangi oyuncuları ve hangi yönetmenleri seçerdiniz? Hangisine ne kadar bütçe ayırırdınız? Kişisel heveslerinize göre mi yoksa sektörel gerçeklere göre mi davranacaksınız? Bu oyunu oynarken kalbinizin mi yoksa aklınızın mı çizdiği yolu izleyeceksiniz?

Movie Studio Boss oyununda gerçek bir film stüdyosunun atmosferi yansıtılmış. Siz, ilerde Hollywood ile yarışacak olan Studio Land’ın başındaki kişisiniz. Stüdyonuzu çevreleyen yeşil tepelerden birinde yazan büyük Studio Land yazısı altında tüm şirin binalarınızda insanlar sizin yaptığınız seçimler doğrultusunda bir film hazırlamaya çalışıyor. Bu güzel stüdyoda kim çalışmak istemez ki?

Oyun, yönetim ile ilgili yeteneklerinizin gelişmesine katkıda bulunuyor. Bir hedefe ulaşmak için neler yapmanız gerektiğini deneme yanılma ve analitik düşünme yöntemleri ile bulmaya çalışıyorsunuz. Örneğin popüler bir oyuncuyu kullandığınız filmin başarısı ile sanat dünyasında saygınlık kazanmış birinin oynadığı filmin başarısını karşılaştırabilmelisiniz. Ayrıca bu en basit karşılaştırmadır çünkü oyuncu haricinde birçok değişken daha var. Oyunun güzelliği de burada. Bazılarımız bu oyuna basit diyebilirler ama az önce bahsettiğim nedenler bile başlı başına oyun ciddiye alındığında ne kadar zor olabileceğini göstermiyor mu? Oyuncu, yönetmen, senaryo yazarı, ses malzemeleri, görüntü malzemeleri ve diğer gereksinimler için ayrılan bütçeyi dikkatli kullanmalısınız. Eğer ilk filminizde bütün bütçenizi harcarsanız, sonraki filmler için gerekli bütçeyi nasıl toparlayacaksınız? İşte bu tür değişkenler oyunumuzu zorlaştırıyor. Dikkat etmeniz gereken bir çok nokta var. Aksi takdirde film stüdyonuzun başarılı olması imkansız. İyi oyunlar!

En son Kas 16, 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Movie Studio Boss Tanıtım Videosu

Movie Studio Boss oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

TAVSİYE İÇERİKLER
Movie Studio Boss YAPILAN YORUMLAR